Üyelik Sözleşmesi

ALS (AMYOTROFİK LATERAL SKLEROZ) – MNH (MOTOR NÖRON HASTALIĞI) DERNEĞİ

ANA TÜZÜĞÜ

MADDE 4 – DERNEĞE ÜYE OLMA, ÜYELİKTEN ÇIKMA VE ÇIKARILMA

          ALS-MNH’ ye hastalığın önlenmesi, tedavisi, rehabilitasyonu, sosyal sorunlarına ilgi duyan ve bu konularda çalışmak ve araştırma yapmak isteyen herkes üye olabilir.

         Derneğe üye olmak isteyenler, gerekli bilgileri içeren “üyelik bilgi formu’nu tam ve eksiksiz olarak doldurup üç resim ile birlikte yönetim kuruluna verir. Dernek yönetim kurulu üyelik için başvuranlardan kişinin bilgi ve aktivitelerini gösteren dokümanlar isteyebilir.

Uygun olarak yapılan başvuruları en geç 30 gün içinde müracaat sahibine duyurmak yönetim kurulunun görev ve yetkileri içindedir. Dernek yönetim kurulu gerekli gördüğü durumlarda derneğin gelişmesine, büyümesine ve tanınmasına maddi ve manevi destek veren kişiler için onursal üyelik ihdas edebilir.

    Üyelik aşağıdaki hallerden birinin gerçekleşmesin halinde sona erer:

1- Dernek yönetim kuruluna gönderilen yazılı istifa

2- Dernekler yasasının üyeliğin iptali için yeterli gördüğü yasal haklardan mahrum edilme durumundaki üyeler.

3- Üyeliğe müracaatlarında verdikleri dilekçe ve üyelik bilgi formunda gerçeğe uymayan beyanda bulunma

4- Yönetim kurulunun yazılı uyarılarına rağmen iki yıl üst üste aidatını ödemeyen üye yönetim kurulu kararı ile üyelikten çıkartılabilir.

5- Dernekler yasasında belirtilen sebeplerle derneğe üye olamama durumunun sonradan saptanması.

6- Söz ve yazı ile derneği, toplum önünde haksız olarak küçük düşürücü asılsız haber ve fikir yayan, derneğin konu ve amacına aykırı faaliyetlerde bulunan üyeler, Yönetim kurulunun kararı ile üyelikten çıkarılırlar. Ancak yönetim kurulu ilk Genel Kurul toplantısında üyelikten çıkarılma sebepleriyle Genel Kurulun kararı onaylamasını takip eder. İhraç edilmiş bu üyeler bu ilk Genel Kurul toplantısına ihraç kararı ile ilgili yazılı itirazda bulunabilir ancak genel kurul oylamasına dahil edilmez.

7- Üyenin vefatı halinde dernek üyeliğinin kaydı silinir.

Üye olmak için TIKLAYINIZ 

Yorumlar

    Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

euro.message Sponsorluğunda


e-bülten'e üye olun
Reklam Alanı

Arama Yapın

Son Yorumlar

14 Aralýk 2019 Sedanur ŞENTÜRK

Benim babamda Als hastası... Bizde bu göz takip sisteminden edinmek istiyoruz bize yardımcı olur musunuz? Şimden teşekkürler...

makaleyi göster
14 Aralýk 2019 emre akaryalı

bu ilaç ilerlemeyi durduruyormu yvaşlatıyormu kullanan varsa bilgi verebilirmi

makaleyi göster
14 Aralýk 2019 Mehtap yabancıgil

Merhabalar benim kayınvalidem als hastası ilaç i alamıyoruz çok zor temin ediyoruz ne olur yardımcı olun hastalığı çok hızlı ilerliyor

makaleyi göster
14 Aralýk 2019 Nurhan Farimaz

Sizi Muge Anli da gördük. Az once de buraya yazdim. Babam %80 engelli sol tarafi felç araba yatak yardiminiz olur mu acaba

makaleyi göster
14 Aralýk 2019 Ercüment akbay

Tedavi için öneri bekliyorum.

makaleyi göster
14 Aralýk 2019 burhan koçal

üye olmak istiyorum. bağış posteri gönderilmesi saygılarımla

makaleyi göster
14 Aralýk 2019 ahmet varlı

amcama bugün als teşhisi konuldu reçete de radicut yazıyor bu ilacı sgk tarafından yur dışından karşılıya biliyormuşuz. Peki hangi hastahanelerde kullandıracaz bu ilacı ve de üyeniz olmak istiyorum

makaleyi göster
14 Aralýk 2019 Ferhat Genç

Merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun. Benim babam 2007 yılında başlayan konuşma bozukluğu ile başlayan hastalığımız 2009 yılının Aralık ayında ankara ibni Sina hastanesinde çekilen emg sonucu als hastası olduğunu öğrendik şu anda yatalak en iyi ilacı moralinin yüksek olması ben kendim hastanede çalıştığım için işlevi yakından takip edebiliyorum.

makaleyi göster
14 Aralýk 2019 Emre T.

4-5 ay icinde olumle sonuclanmasi olasi midir

makaleyi göster
14 Aralýk 2019 emre içer

Merhabalar. Öncelikle bu hastalığa yakalanan ve onları refakatçilik eden tüm insanlara büyük geçmiş olsun diyorum. Bende 1 hafta içerisinde ilk başta sağ kolumda sğirmeler başladı, ertesi gün sol kolumda görüldü güçsüzlük çok farketmedim ancak farklı bir duyguydu.Bu gün ise ayaklarımda seyirme ve halsizlikhissediyorum. Sizce bu als ye işaretmidir hastalık kaslara bu kadar hızlı yayılabilirmi cevaplarsanız çok mutlu olurum.

makaleyi göster
Reklam Alanı
Reklam Alanı