Turan Hançerli’den #ALSiçinacıyıhisset kampanyasına destek

Turan Hançerli’den #ALSiçinacıyıhisset kampanyasına destek

1 Haziran 2018

Bu yıl ise ALS hastalığı hakkında farkındalık oluşturabilmek amacıyla #ALSPepperChallenge (#ALSiçinacıyıhisset) kampanyası başlatıldı.

ALS farkındalık ayı olması nedeniyle Beylikdüzü Belediyesi’nin katkılarıyla ALS-MNH Derneği ve Evde Bakım Derneği tarafından ‘ALS Hastalığı Farkındalık Semineri’ düzenlendi.

Seminere katılanlar arasından bulunan CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı engelli Av. Turan Hançerli ALS hastalığına dikkat çekmek için düzenlenen “Hot pepper challenge for ALS” (ALS farkındalığı için acı biber kampanyası)’na destek verdi.

Sahnede acı biber yiyen Av. Turan Hançerli, CHP İstanbul Milletvekilleri Ali Şeker, Engin Altay ve Onursal Adıgüzel’e meydan okuyarak acı biber yemeye davet etti.

Turan Hançerli’nin meydan okuduğu bu isimler ya acı biber yiyerek başkalarına meydan okuyacak ya da ALS-MNH Derneği’ne 100 TL bağış yapacak.

Toplanan bağışlar, bir önceki kampanyada olduğu gibi, ALS hastalarının yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla kullanılacak. Türkiye’nin her yerinde ALS ile yaşamaya çalışan ailelere jeneratör, karyola, havalı yatak, akülü tekerlekli sandalye, çeşitli tıbbi malzemeler yollanması sağlanacak.

 

Turan Hançerli; CHP seçim bildirgesiyle engellilerin ALS Hastaları dahil, tüm engellilerin kampanya kapsamında sağlanan desteklerin devlet tarafından koşulsuz şartsız ve ücretsiz karşılanması hükmünün olduğunu dile getirdi.

 

CHP iktidarında engellilerin tedavi, araç, gereç ve yaşam kalitesini arttıran ihtiyaçlar için kampanya yapılmak zorunda kalınmayacağının altını çizdi.

Yorumlar

    Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

euro.message Sponsorluğunda


e-bülten'e üye olun
Reklam Alanı

Arama Yapın

Son Yorumlar

21 Ocak 2019 ahmet varlı

amcama bugün als teşhisi konuldu reçete de radicut yazıyor bu ilacı sgk tarafından yur dışından karşılıya biliyormuşuz. Peki hangi hastahanelerde kullandıracaz bu ilacı ve de üyeniz olmak istiyorum

makaleyi göster
21 Ocak 2019 Ferhat Genç

Merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun. Benim babam 2007 yılında başlayan konuşma bozukluğu ile başlayan hastalığımız 2009 yılının Aralık ayında ankara ibni Sina hastanesinde çekilen emg sonucu als hastası olduğunu öğrendik şu anda yatalak en iyi ilacı moralinin yüksek olması ben kendim hastanede çalıştığım için işlevi yakından takip edebiliyorum.

makaleyi göster
21 Ocak 2019 Emre T.

4-5 ay icinde olumle sonuclanmasi olasi midir

makaleyi göster
21 Ocak 2019 emre içer

Merhabalar. Öncelikle bu hastalığa yakalanan ve onları refakatçilik eden tüm insanlara büyük geçmiş olsun diyorum. Bende 1 hafta içerisinde ilk başta sağ kolumda sğirmeler başladı, ertesi gün sol kolumda görüldü güçsüzlük çok farketmedim ancak farklı bir duyguydu.Bu gün ise ayaklarımda seyirme ve halsizlikhissediyorum. Sizce bu als ye işaretmidir hastalık kaslara bu kadar hızlı yayılabilirmi cevaplarsanız çok mutlu olurum.

makaleyi göster
21 Ocak 2019 Kadir olgac

Hande hanima nasil ulasabilirim?Acil kendi dali hakkinda bir sorum olacakti da en azindan e ma il adresi bile olur.lutfen yardimci olun

makaleyi göster
21 Ocak 2019 Damla kapar

Mrh. Babamın bir süredir kolunda güç kaybı uyuşma gibi şikayetleri vardı kendisi siroz ve kronik hasta zaten sürekli kontrol ediliyor ilaç tedavisi görüyor kolu artık tamamen işlevini yitirdi bir süredir de araştırılıyordu en sonunda motor nöron hastası denildi tekrar araştırıldı bu sefer hastanede yattı ve dün kesinleşti ama omurilik temiz çıktı yutakta herhangi bi sorunu yok zamanla tüm vücudu etkilenecek mi ne bileyim omurilik temiz ya bi umut işte

makaleyi göster
21 Ocak 2019 Enes AKBEN

Rabbim bütün hastalarımıza şifa versin. ALS hastalığını bilirim bende anneannemi kaybettim. Dert verip derman aratma rabbim.

makaleyi göster
21 Ocak 2019 Ahmet Volkan ÇATAL

Ilacın SGK kapsamına alınması ile ilgili bir geliş me var mı?

makaleyi göster
21 Ocak 2019 SG

Merhabalar. ALS hastaligi ile alakali olarak bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Turk Eczacilar birligi ile yaptigimiz gorusme sonucu; ALS hastaliginin tedavisi icin kullanilan, Japonyada uretimde olan Radicut isimli ilac, Turk Eczacilar Birligi tarafindan resmi olarak ucreti odendigi takdirde getirilebiliyor. Ilacin getirilebilmesi icin gereken belgeler; Oncelikle noroloji doktorunun sistem uzerinden endikasyon disi onay isteminde bulunmasi gerekiyor. Saglik bakanligi tarafindan alinan onay ve hastanizin hastaligina iliskin raporu gereken belgeler arasinda. 1 kutu ilacin piyasa degeri 1683 €. Onay ciktiktan sonra, ilacin ucreti, getirilmek istenen kutu adedince yatirilarak temin edilebilir. Belgeler tamamlandiktan sonra , belgelerle birlikte eczacilar birligine basvuru yapilarak getirilebilir. Ancak sunu belirtmekte de fayda var. Turkiyeye ilk kez getirilecegi icin etki ve yan etkileri konusunda kesin bir sey soylemek mumkun degil. Gereken detaylari, bu prosedurleri izlerken ogrenebilirsiniz. Herkese saglikli gunler diliyorum.

makaleyi göster
21 Ocak 2019 Muazzez Toğrul

En küçük bir umut dahi değerlendirilmelidir.Tüm hastaların hakkidir.

makaleyi göster
Reklam Alanı
Reklam Alanı