Rachael Marsden ve Catherina Dixon Derneğimizi Ziyaret Etti

Rachael Marsden ve Catherina Dixon Derneğimizi Ziyaret Etti
7 Ağustos 2019 

İSTANBUL (AA) - ALS hastalığı hakkında farkındalık oluşturmak ve bağış toplamak amacıyla bisikletleriyle dünya turuna çıkan İngiliz Rachael Marsden ve Catherina Dixon Türkiye'ye geldi.

İngiltere'den 29 Haziran'da bisikletleriyle yola çıkıp günde yaklaşık 100 kilometre yol kat eden bisikletçilerin yeni durağı Türkiye oldu.

İstanbul'da ALS MNH Derneği'ni ziyaret eden Marsden ve Dixon, derneğin çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Rachael Marsden, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ALS hastalarına yönelik çalışmaları yakından görmek amacıyla Türkiye'den geçtiklerini söyledi. Marsden, insanların böyle bir hastalık olduğunu bilmediğini, kendilerinin ise bu hastalığı tanıtmayı amaçladıklarını ifade etti.

ALS hastaları için bağış da topladıklarını anlatan Marsden, Türkiye'den sonraki istikametlerinin Gürcistan olduğunu belirtti.

Hastalık konusunda duyarlı olunması gerektiğini vurgulayan Marsden, "ALS hastalığını tanıyın ve farkındalığı arttırmak için siz de çabalayın." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Dünya turu hakkında 

29 Haziran 2019 Cumartesi günü, destansı bir yolculuk başladı. Cat Dixon ve Rachel 'Raz' Marsden çok özel bir mücadeleye başladı. Sadece bisiklet sürmekle kalmıyor, aynı anda tandem yapıyorlar! İki yardım kurumu için para topluyorlar - Oxfam ve Motor Nöron Hastalıkları Derneği - Tandem Dünya turu bitmeden 18.000 £ yardım toplamayı hedefliyorlar. 

Ayrıca süreçte bir Guinness Dünya Rekoru kırmayı hedefliyorlar. 

Yolculuk Oxford'da başladı. Günde ortalama 80 mil hedefliyorlar. Her şey yolunda giderse, Cat ve Raz, 12 Nisan 2020'de  sürüşlerini Oxford'da tamamlamayı hedefliyorlar.  

Cat Dixon ve Rachel 'Raz' Marsden 7 Ağustos Çarşamba günü ALS/MNH Derneğini ziyaret ettiler. 

Başkan Yardımcısı Nilüfer Şeftalicioğlu  ve dernek çalışanları ile sohbet ettiler. 

Guinness Dünya Rekoru Girişimi kuralları

• Tüm yolculuk boyunca aynı bisiklet kullanılmalıdır.

• Destek aracından veya diğer binicilerden en az 5 bisiklet uzunluğu mesafe bırakılmalıdır. 

• Takip edilecek rota girişimden önce sunulur

• Takım her zaman aynı iki kişiden oluşmalı

• Aynı başlangıç ve bitiş noktaları

• Yolculuk sürekli ve bir yönde olmalı, yani Doğudan Batıya veya Batıdan Doğuya

• Özel ulaşım YOK.

• Tarih, başlangıç ve bitiş noktalarını gösteren biletler olmalı

• Gidilen minimum mesafe 18.000 mil (28.970 km) olmalı ve katılımcı tarafından kat edilen toplam mesafe, bir ekvatorun uzunluğunu, yani 24.900 mil (40.075 km) geçmelidir.

Çiftin ayrıca Dünya Rekoru Girişimlerini anlatan niyet mektubu, tanık ifadeleri ve kayıt defterleri, GPS verileri, pasaportlarının kopyaları, biletler, fotografik ve video kanıtları şeklinde desteklemesi için kanıt sağlaması gerekecektir.  Yolculuğu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz: 

https://www.followmychallenge.com/live/tandemwow/

Twitter @TandemWoW ,  Facebook @TandemWOW  Yorumlar

    Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

euro.message Sponsorluğunda


E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
Reklam Alanı

Arama Yapın

Son Yorumlar

08 Aðustos 2020 Mukadder içen

Üye olmak istiyorum

makaleyi göster
08 Aðustos 2020 Seher kır

Merhaba iyi çalışmalar halam ALS hastası bilgi alabilirmiyim düzelme olabiliyor mu teşekkür

makaleyi göster
08 Aðustos 2020 Demet tufan

Benimde annem als hastası ne olur yardım et hocam

makaleyi göster
08 Aðustos 2020 Nafiye Türkmenel

Merhaba iyi çalışmalar dilerim öncelikle.. İsmim Nafiye Türkmenel 2007 Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hemşirelik Yüksek okulundan mezun oldum .Şu an halen Türk Silahlı kuvvetlerinde Askeri Hemşire olarak çalişmaktayim.2017 temmuz ayında bi hastalıkla tanıştık Kendim hemşire olmama rağmen ilk başlarda ben bile afalladım Koroner yoğun bakım Acil dahiliye yoğun bakım Ateşli silah yaralanmaları Mayın patlamaları doğu askeri hastaneleri tecrübeme rağmen Als denen hastalık hiçbirşeye benzemiyordu Babam 52 yaşındaydı tanı konulduğunda.Kendisi de halen gardiyan olarak çalışmaktaydı Hastalık sebebiyle emekli olmak durumunda kaldı çünkü birer birer yetilerini kaybedecekti Ilk zamanlar şikayetler boyun fıstığıyla karıştırılmış olup buna yönelik tedaviler uygulandi TA ki bir kolunda incelme olup kullanmakta zorlanma kadar...Bu dönemde kene hikayesi de olduğu için LYME HASTALIGI 'na da yöneldik..Nitekim pozitif cikti Buna yönelik steroid ve enfeksiyon tedavilerini de bizzat kendim uyguladım doktor kontrolünde.. Yalniz hiçbirşeyin faydası olmadı ve bu amansız hastalık hızla ilerledi Bakımını annem ben ve kiz kardeşim yardımlaşarak yapmaya başladık Her türlü vitamin takviyesini dener olduk Tedavisinin olmadığını bildiğimiz halde bir umut uyguladık Bitki kırlarından tutun da vitamin polen komplekslerine kadar...2019 temmuz ayına geldiğimizde solunum sıkıntısı sebebiyle hastaneye yatırdık Trakea zamanı gelmişti 5.5 ay hastanede yoğun bakımda hemşire olmam sebebiyle ve hastane doktor ve hemşireleri arkadaşım olması sebebiyle istediğim zaman hep yanındaydım Istediğim süre görebildim Bakımını yaptım pozisyonunu verdim onunla konuştum Ailemle görüntülü konusturdum Bir tek yatak yarası açılmadı Hep gözetimin altında olduğu için ihmaller minimal seviyedeydi Takip ettiğimi ve hastama sahip ciktigimi bildikleri için tedirginlerdi.17 Aralık 2019 da babamı kaybettim Halen daha acısı yüreğimden çıkmıyor Bi hastalar çok özel insanlar ...Herşeyin farkındalar çok bilinçliler ..Bakımları gerçekten çok zor Allah yakınlarının ve bakanların yardımcısı olsun Ne hissettiklerini anlamak çok önemli ...Çoğu konuşamıyor..Biz alfabe ve dudak okumayla anlasabiliyorduk Mesaiden çıkıp ilk işim yanına gitmek oluyordu Onun beni gördüğü andaki yüz ifadesini hicbir zaman unutamam ve o anki mutluluğu tarif edemem Hasta yakınlarının da bir çoğuyla da iletişim halindeyim en azından yakınlarından haberlerini alabiliyorum Bu bile büyük mutluluk benim için...Ve Als hastalarına yardım konusunda elimden ne gelebiliyorsa yapmaya hazırım....

makaleyi göster
08 Aðustos 2020 Sevilay Ustahüseyinoğlu

Annemi als hastalığından kaybettim.Gönüllü olarak yapabileceğim neler var? Yardımcı olmak isterim..

makaleyi göster
08 Aðustos 2020 Sibel Gürsu

Gönüllü olmak istiyorum

makaleyi göster
08 Aðustos 2020 Ayşe Yıldız

Elimizde ikinci el göz takip sistemi bulunmaktadır. Ihtiyacı olan iletişime geçebilir.

makaleyi göster
08 Aðustos 2020 Tuğba Yılmaz

iyi günler annem Aralık 2019 da ALS tanısı koyuldu hastalık hakkında çok bilgimiz yok rilutex diye bir ilaç alıyoruz falan ağrilarina çok çare olmuyor bu yeni bulunan ilaç neden Türkiye'de kullanılmıyor annemi kaybetmek istemiyorum. Yeni ilacı nasıl temin edebiliriz . Lütfen bilgi ve yardımcı olun

makaleyi göster
08 Aðustos 2020 Sedanur ŞENTÜRK

Benim babamda Als hastası... Bizde bu göz takip sisteminden edinmek istiyoruz bize yardımcı olur musunuz? Şimden teşekkürler...

makaleyi göster
08 Aðustos 2020 emre akaryalı

bu ilaç ilerlemeyi durduruyormu yvaşlatıyormu kullanan varsa bilgi verebilirmi

makaleyi göster
Reklam Alanı
Reklam Alanı