Rachael Marsden ve Catherina Dixon Derneğimizi Ziyaret Etti

Rachael Marsden ve Catherina Dixon Derneğimizi Ziyaret Etti
7 Ağustos 2019 

İSTANBUL (AA) - ALS hastalığı hakkında farkındalık oluşturmak ve bağış toplamak amacıyla bisikletleriyle dünya turuna çıkan İngiliz Rachael Marsden ve Catherina Dixon Türkiye'ye geldi.

İngiltere'den 29 Haziran'da bisikletleriyle yola çıkıp günde yaklaşık 100 kilometre yol kat eden bisikletçilerin yeni durağı Türkiye oldu.

İstanbul'da ALS MNH Derneği'ni ziyaret eden Marsden ve Dixon, derneğin çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Rachael Marsden, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ALS hastalarına yönelik çalışmaları yakından görmek amacıyla Türkiye'den geçtiklerini söyledi. Marsden, insanların böyle bir hastalık olduğunu bilmediğini, kendilerinin ise bu hastalığı tanıtmayı amaçladıklarını ifade etti.

ALS hastaları için bağış da topladıklarını anlatan Marsden, Türkiye'den sonraki istikametlerinin Gürcistan olduğunu belirtti.

Hastalık konusunda duyarlı olunması gerektiğini vurgulayan Marsden, "ALS hastalığını tanıyın ve farkındalığı arttırmak için siz de çabalayın." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Dünya turu hakkında 

29 Haziran 2019 Cumartesi günü, destansı bir yolculuk başladı. Cat Dixon ve Rachel 'Raz' Marsden çok özel bir mücadeleye başladı. Sadece bisiklet sürmekle kalmıyor, aynı anda tandem yapıyorlar! İki yardım kurumu için para topluyorlar - Oxfam ve Motor Nöron Hastalıkları Derneği - Tandem Dünya turu bitmeden 18.000 £ yardım toplamayı hedefliyorlar. 

Ayrıca süreçte bir Guinness Dünya Rekoru kırmayı hedefliyorlar. 

Yolculuk Oxford'da başladı. Günde ortalama 80 mil hedefliyorlar. Her şey yolunda giderse, Cat ve Raz, 12 Nisan 2020'de  sürüşlerini Oxford'da tamamlamayı hedefliyorlar.  

Cat Dixon ve Rachel 'Raz' Marsden 7 Ağustos Çarşamba günü ALS/MNH Derneğini ziyaret ettiler. 

Başkan Yardımcısı Nilüfer Şeftalicioğlu  ve dernek çalışanları ile sohbet ettiler. 

Guinness Dünya Rekoru Girişimi kuralları

• Tüm yolculuk boyunca aynı bisiklet kullanılmalıdır.

• Destek aracından veya diğer binicilerden en az 5 bisiklet uzunluğu mesafe bırakılmalıdır. 

• Takip edilecek rota girişimden önce sunulur

• Takım her zaman aynı iki kişiden oluşmalı

• Aynı başlangıç ve bitiş noktaları

• Yolculuk sürekli ve bir yönde olmalı, yani Doğudan Batıya veya Batıdan Doğuya

• Özel ulaşım YOK.

• Tarih, başlangıç ve bitiş noktalarını gösteren biletler olmalı

• Gidilen minimum mesafe 18.000 mil (28.970 km) olmalı ve katılımcı tarafından kat edilen toplam mesafe, bir ekvatorun uzunluğunu, yani 24.900 mil (40.075 km) geçmelidir.

Çiftin ayrıca Dünya Rekoru Girişimlerini anlatan niyet mektubu, tanık ifadeleri ve kayıt defterleri, GPS verileri, pasaportlarının kopyaları, biletler, fotografik ve video kanıtları şeklinde desteklemesi için kanıt sağlaması gerekecektir.  Yolculuğu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz: 

https://www.followmychallenge.com/live/tandemwow/

Twitter @TandemWoW ,  Facebook @TandemWOW  Yorumlar

    Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

euro.message Sponsorluğunda


e-bülten'e üye olun
Reklam Alanı

Arama Yapın

Son Yorumlar

28 Ocak 2020 Sedanur ŞENTÜRK

Benim babamda Als hastası... Bizde bu göz takip sisteminden edinmek istiyoruz bize yardımcı olur musunuz? Şimden teşekkürler...

makaleyi göster
28 Ocak 2020 emre akaryalı

bu ilaç ilerlemeyi durduruyormu yvaşlatıyormu kullanan varsa bilgi verebilirmi

makaleyi göster
28 Ocak 2020 Mehtap yabancıgil

Merhabalar benim kayınvalidem als hastası ilaç i alamıyoruz çok zor temin ediyoruz ne olur yardımcı olun hastalığı çok hızlı ilerliyor

makaleyi göster
28 Ocak 2020 Nurhan Farimaz

Sizi Muge Anli da gördük. Az once de buraya yazdim. Babam %80 engelli sol tarafi felç araba yatak yardiminiz olur mu acaba

makaleyi göster
28 Ocak 2020 Ercüment akbay

Tedavi için öneri bekliyorum.

makaleyi göster
28 Ocak 2020 burhan koçal

üye olmak istiyorum. bağış posteri gönderilmesi saygılarımla

makaleyi göster
28 Ocak 2020 ahmet varlı

amcama bugün als teşhisi konuldu reçete de radicut yazıyor bu ilacı sgk tarafından yur dışından karşılıya biliyormuşuz. Peki hangi hastahanelerde kullandıracaz bu ilacı ve de üyeniz olmak istiyorum

makaleyi göster
28 Ocak 2020 Ferhat Genç

Merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun. Benim babam 2007 yılında başlayan konuşma bozukluğu ile başlayan hastalığımız 2009 yılının Aralık ayında ankara ibni Sina hastanesinde çekilen emg sonucu als hastası olduğunu öğrendik şu anda yatalak en iyi ilacı moralinin yüksek olması ben kendim hastanede çalıştığım için işlevi yakından takip edebiliyorum.

makaleyi göster
28 Ocak 2020 Emre T.

4-5 ay icinde olumle sonuclanmasi olasi midir

makaleyi göster
28 Ocak 2020 emre içer

Merhabalar. Öncelikle bu hastalığa yakalanan ve onları refakatçilik eden tüm insanlara büyük geçmiş olsun diyorum. Bende 1 hafta içerisinde ilk başta sağ kolumda sğirmeler başladı, ertesi gün sol kolumda görüldü güçsüzlük çok farketmedim ancak farklı bir duyguydu.Bu gün ise ayaklarımda seyirme ve halsizlikhissediyorum. Sizce bu als ye işaretmidir hastalık kaslara bu kadar hızlı yayılabilirmi cevaplarsanız çok mutlu olurum.

makaleyi göster
Reklam Alanı
Reklam Alanı