Rachael Marsden ve Catherina Dixon Derneğimizi Ziyaret Etti

Rachael Marsden ve Catherina Dixon Derneğimizi Ziyaret Etti
7 Ağustos 2019 

İSTANBUL (AA) - ALS hastalığı hakkında farkındalık oluşturmak ve bağış toplamak amacıyla bisikletleriyle dünya turuna çıkan İngiliz Rachael Marsden ve Catherina Dixon Türkiye'ye geldi.

İngiltere'den 29 Haziran'da bisikletleriyle yola çıkıp günde yaklaşık 100 kilometre yol kat eden bisikletçilerin yeni durağı Türkiye oldu.

İstanbul'da ALS MNH Derneği'ni ziyaret eden Marsden ve Dixon, derneğin çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Rachael Marsden, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ALS hastalarına yönelik çalışmaları yakından görmek amacıyla Türkiye'den geçtiklerini söyledi. Marsden, insanların böyle bir hastalık olduğunu bilmediğini, kendilerinin ise bu hastalığı tanıtmayı amaçladıklarını ifade etti.

ALS hastaları için bağış da topladıklarını anlatan Marsden, Türkiye'den sonraki istikametlerinin Gürcistan olduğunu belirtti.

Hastalık konusunda duyarlı olunması gerektiğini vurgulayan Marsden, "ALS hastalığını tanıyın ve farkındalığı arttırmak için siz de çabalayın." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Dünya turu hakkında 

29 Haziran 2019 Cumartesi günü, destansı bir yolculuk başladı. Cat Dixon ve Rachel 'Raz' Marsden çok özel bir mücadeleye başladı. Sadece bisiklet sürmekle kalmıyor, aynı anda tandem yapıyorlar! İki yardım kurumu için para topluyorlar - Oxfam ve Motor Nöron Hastalıkları Derneği - Tandem Dünya turu bitmeden 18.000 £ yardım toplamayı hedefliyorlar. 

Ayrıca süreçte bir Guinness Dünya Rekoru kırmayı hedefliyorlar. 

Yolculuk Oxford'da başladı. Günde ortalama 80 mil hedefliyorlar. Her şey yolunda giderse, Cat ve Raz, 12 Nisan 2020'de  sürüşlerini Oxford'da tamamlamayı hedefliyorlar.  

Cat Dixon ve Rachel 'Raz' Marsden 7 Ağustos Çarşamba günü ALS/MNH Derneğini ziyaret ettiler. 

Başkan Yardımcısı Nilüfer Şeftalicioğlu  ve dernek çalışanları ile sohbet ettiler. 

Guinness Dünya Rekoru Girişimi kuralları

• Tüm yolculuk boyunca aynı bisiklet kullanılmalıdır.

• Destek aracından veya diğer binicilerden en az 5 bisiklet uzunluğu mesafe bırakılmalıdır. 

• Takip edilecek rota girişimden önce sunulur

• Takım her zaman aynı iki kişiden oluşmalı

• Aynı başlangıç ve bitiş noktaları

• Yolculuk sürekli ve bir yönde olmalı, yani Doğudan Batıya veya Batıdan Doğuya

• Özel ulaşım YOK.

• Tarih, başlangıç ve bitiş noktalarını gösteren biletler olmalı

• Gidilen minimum mesafe 18.000 mil (28.970 km) olmalı ve katılımcı tarafından kat edilen toplam mesafe, bir ekvatorun uzunluğunu, yani 24.900 mil (40.075 km) geçmelidir.

Çiftin ayrıca Dünya Rekoru Girişimlerini anlatan niyet mektubu, tanık ifadeleri ve kayıt defterleri, GPS verileri, pasaportlarının kopyaları, biletler, fotografik ve video kanıtları şeklinde desteklemesi için kanıt sağlaması gerekecektir.  Yolculuğu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz: 

https://www.followmychallenge.com/live/tandemwow/

Twitter @TandemWoW ,  Facebook @TandemWOW  Yorumlar

    Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

euro.message Sponsorluğunda


E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
Reklam Alanı

Arama Yapın

Son Yorumlar

28 Ekim 2020 Şeyma Kurşun

İyi günler, benim babamda 2 senedir als hastası. Bilenler bilir ki çok zorlu bir süreç, Allah öncellikle bir an önce şifasını versin. Babamın hastalığı 2 senede çok hızlı ilerledi, kullandığı ilaçın hiçbir faydası yok.. Ellerini kollarını ve belden Aşağısını kullanamıyor, solunum desteği almasıda şart artık. Bu hastalıkla alakalı malzemelere çok ihtiyacımız var. Lütfen sesimi duyun bize Bi şekilde yardım edin.

makaleyi göster
28 Ekim 2020 Murat Biçer

The social medwork. Ben biraz araştırdım bu isimde bir kuruluş varmış, als ilacını getirten fakat fiyatları çok yüksek. Gerçekten gelirmi bilmiyorum bu paraları bulmaya çalışsak. Bu konuda deneyimi olan varsa yazsın lütfen. 532 171 3968

makaleyi göster
28 Ekim 2020 Murat biçer

Mrb. Öncelikle herkeze geçmiş olsun dilekelerimi sunuyorum. Acil şifalar. Biz de ablamızda yakalandık sanırım bu hastalığa. Falat bir hastane birşey yok diye bizi evimize yolladı, daha sonra prof dok olan bir hocamıza başvurduk ve Als teşhisi koydu. Bilgiye ihtiyacımız var, süreç nedir nasıl işler. Daha başında gibiyiz ama nasıl devam eder. Sgk hangi konularda bizi destekler. Bize de bilgi aktarıp yardımcı olursanız çok sevinirim. Dönüşlerinizi bekliyorum teşekkürler.

makaleyi göster
28 Ekim 2020 Ali Ercan

Rilutek als ilacını nasıl bulabilirim? Yardımcı olursanız memnun olurum.

makaleyi göster
28 Ekim 2020 Hanife balkan

merhaba .eşime bugün teşhis konuldu.ne yapacağımı araştırırken Bu siteyi buldum..kim nasıl Bir yol izliyor Bu hastalıkta o yüzden dahil olmak istiyorum.simdiden teşekkür ederim

makaleyi göster
28 Ekim 2020 Seçil Poyraz

Babama ALS teşhisi koyuldu. Mart ayında bacak seğirmeleriyle başladı covid dönemi olduğu için tedavi göremedi ve 5 ay sonra ALS teşhisi koyuldu. Süreci çok hızlı ilerliyor. Önce bir bacağı ile başladı ama 7 ay içinde iki bacağı iki kolu ince motor becerileri kaybı ve konuşma kekemeliği başladı. Konuşmasını ve solunumunu kaybetmesinden korkuyoruz. Solunum cihazı desteği ve göz bilgisayarı temini için yardım bekliyoruz.

makaleyi göster
28 Ekim 2020 Ali Tokdemir

Bendede 2 3 sefer kullanılmış göz cihazı var almak isteyenler 5435265890

makaleyi göster
28 Ekim 2020 Abdullah Aykut işler

Yaklaşık 1 yıl önce polinörapati teşhisi kondu sağ ayakta başladı sol ayağa da geçti şu an yürüyemiyoruz.geçen hata başka bir doktor alt motor nöron teşhisi koydu.ne yapmam gerekiyor çaresizim.

makaleyi göster
28 Ekim 2020 Ahmet ok

Als hastamız var

makaleyi göster
28 Ekim 2020 fikrettin koçak

annem 2 senedir als hastası ve şu anda trakeostonomi var boğazında öyle nefes alıyor burnundan besleniyor bunun bi çaresi yokmu? yardımcı olur musunuz

makaleyi göster
Reklam Alanı
Reklam Alanı