ALSCOT

ALSCOT

ALS Consortium of Turkey

Türkiye ALS Konsorsiyumu

Üyelerinin, hak ve sorumluluklarını ayırarak işin kendi uzmanlık alanlarıyla ilgili kısımlarını yapmak üzere oluşturdukları  bağımsız, kar amacı gütmeyen,  ALS odaklı tıbbi ortaklıktır.

Üyeler

ALS MNH Derneği
Türk Nöroloji Derneği
Suna ve İnan Kıraç Vakfı – Nörodejenerasyon Araştırma Laboratuvarı (NDAL)
Türkiye Kas Hastalıkları Derneği

Ulusal ALS kayıt Sistemi nedir?

Veritabanı, bilim insanlarının araştırmalarında yardımcı olmak ve hekimlerin ALS hastalarını daha iyi anlamaları amacıyla oluşturulmuştur.

Her yıl bulunan yeni ALS vakaları ile ilgili bilgi toplama ve vaka sayısını tahmin etme konularında yardımcı olmaktır. Bilgiler, zaman içinde belirli bir noktada ALS hastalarının sayısını tahmin etmek için kullanılmaktadır. Kayıt bilgileri de kimlerin ALS hastası olduğunu daha iyi anlamak ve hangi faktörlerin rahatsızlığı etkilediğini anlamak için kullanılmaktadır. Bilgiler, hastalığın nasıl yönetileceğini ve bakim standartlarının nasıl geliştirilebileceği hakkında kullanılabilecektir.

Nasıl kayıt olabilirim ?

Yeni kayıt olanlar, buradaki bağlantıdan  sisteme kayıt olabilir. Hasta veya yakını sisteme kayıt olurken "Hasta" seçeneği seçiniz. İsim ve e-posta adresinizi doğru olarak yazdığınızdan emin olunuz. Üyelik sözleşmesini okuyunuz ve "Üyelik sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum" kutusunu onayladıkan sonra "Kayıt Ol" butonuna tıklayarak kayıt işlemini tamamlayınız. E-posta adresinizi kontrol etmeyi unutmayınız. E-posta adresinize gönderilecek olan onay e-postasında ilgili bağlantıyı tıklayın, sisteme kayıt işlemi başarıyla tamamlanmıştır.

Hasta veya hasta yakını olmayanlar kayıt olurken "Diğer" seçeneğini seçiniz. Bu bölüme kayıt olanlara güvenlik açısından aktivasyon e-postasında onay kodu gönderilecektir.

Veritabanı hakkında daha fazla bilgi nereden alabilirim?
www.alscot.org

 

Yorumlar

    Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

euro.message Sponsorluğunda


e-bülten'e üye olun
Reklam Alanı

Arama Yapın

Son Yorumlar

29 Ocak 2020 Sedanur ŞENTÜRK

Benim babamda Als hastası... Bizde bu göz takip sisteminden edinmek istiyoruz bize yardımcı olur musunuz? Şimden teşekkürler...

makaleyi göster
29 Ocak 2020 emre akaryalı

bu ilaç ilerlemeyi durduruyormu yvaşlatıyormu kullanan varsa bilgi verebilirmi

makaleyi göster
29 Ocak 2020 Mehtap yabancıgil

Merhabalar benim kayınvalidem als hastası ilaç i alamıyoruz çok zor temin ediyoruz ne olur yardımcı olun hastalığı çok hızlı ilerliyor

makaleyi göster
29 Ocak 2020 Nurhan Farimaz

Sizi Muge Anli da gördük. Az once de buraya yazdim. Babam %80 engelli sol tarafi felç araba yatak yardiminiz olur mu acaba

makaleyi göster
29 Ocak 2020 Ercüment akbay

Tedavi için öneri bekliyorum.

makaleyi göster
29 Ocak 2020 burhan koçal

üye olmak istiyorum. bağış posteri gönderilmesi saygılarımla

makaleyi göster
29 Ocak 2020 ahmet varlı

amcama bugün als teşhisi konuldu reçete de radicut yazıyor bu ilacı sgk tarafından yur dışından karşılıya biliyormuşuz. Peki hangi hastahanelerde kullandıracaz bu ilacı ve de üyeniz olmak istiyorum

makaleyi göster
29 Ocak 2020 Ferhat Genç

Merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun. Benim babam 2007 yılında başlayan konuşma bozukluğu ile başlayan hastalığımız 2009 yılının Aralık ayında ankara ibni Sina hastanesinde çekilen emg sonucu als hastası olduğunu öğrendik şu anda yatalak en iyi ilacı moralinin yüksek olması ben kendim hastanede çalıştığım için işlevi yakından takip edebiliyorum.

makaleyi göster
29 Ocak 2020 Emre T.

4-5 ay icinde olumle sonuclanmasi olasi midir

makaleyi göster
29 Ocak 2020 emre içer

Merhabalar. Öncelikle bu hastalığa yakalanan ve onları refakatçilik eden tüm insanlara büyük geçmiş olsun diyorum. Bende 1 hafta içerisinde ilk başta sağ kolumda sğirmeler başladı, ertesi gün sol kolumda görüldü güçsüzlük çok farketmedim ancak farklı bir duyguydu.Bu gün ise ayaklarımda seyirme ve halsizlikhissediyorum. Sizce bu als ye işaretmidir hastalık kaslara bu kadar hızlı yayılabilirmi cevaplarsanız çok mutlu olurum.

makaleyi göster
Reklam Alanı
Reklam Alanı