2018-2019 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI

2018-2019 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI

2018-19 Dönemi Burs Başvuru süresi 1 Eylül - 30 Eylül

9. Geleneksel Bahar Yaz Pikniğimiz İzmir'de Yapıldı

9. Geleneksel Bahar Yaz Pikniğimiz İzmir'de Yapıldı

ALS-MNH Derneği İzmir Şubesinin organize ettiği 9. Geleneksel bahar-yaz Buluşması 1 Temmuz Pazar günü Buca'da yapıldı. Bu yıl pikniğe 4 ambulans ile getirilen hastalarımızın yanısıra solunum cihazlı 2 hastamız da dahil olmak üzere 100 civarında katılım oldu. Buca Engelliler Derneği de yanımızdaydı.

Lütfiye Özhamaratlı ziyareti

Lütfiye Özhamaratlı ziyareti

Dernek başkanımız İsmail Gökçek dernek ofisimiz dışında da aktif olarak hasta ve yakın ziyaretlerinde de yer alıyor. Eşi Adalet Gökçek, dernek Başkan yardımcısı Nilüfer Şeftalicioğlu, yönetim kurulu üyesi Tufan Aker ile birlikte Silivri’de bulunan Lütfiye Özhamaratlı hastamızı ziyarette bulundular. Misafirperverliği için kendisine ve ailesine cok teşekkür ederiz.

Hayır Köprüsünde bir ALS hastası

Hayır Köprüsünde bir ALS hastası

ALS dernek Başkan yardımcısı Nilüfer Şeftalicioğlu, Hilal TV’nin Hayır Köprüsü programına ALS hastalığını ve ihtiyaçlarını anlatmak İçin konuk oldu.

ALS Hastalarına 'Boğaz Turu' Morali

ALS Hastalarına 'Boğaz Turu' Morali

ALS MNH Derneği 21 Haziran Dünya ALS Günü sebebiyle ALS hastaları ve yakınlarına eğlence düzenledi.

21 Haziran Dünya ALS Günü

21 Haziran Dünya ALS Günü

Bugün 21 Haziran Dünya ALS Günü. Sahil Bisiklet Ekibi olarak ALS’nin farkındayız ve biz de acıyı hissediyoruz. ALS farkındalığını artırmak için Dost Bisikletler Spor Kulübü, Avcılar Anka Bisiklet Kulübü Derneği, Ay Yıldız Bisiklet Grubu ve İsbidos'a meydan okuyoruz. Siz de ALS hastaları için biber yiyerek acıyı hissedin veya ALS hastaları için 50 kilometre bisiklet sürün veya www.als.org.tr adresinden ALS&MNH derneğine bağış yapın ve bunlarla beraber seçtiğiniz 3 gruba meydan okuyun. Ayrıca tarihini ileride duyuracağımız ve ALS hastaları ile bir araya gelmek için ALS&MNH Derneği’ne yapacağımız ziyaret turuna da herkesi bekliyoruz.

 BAU Medical Park Göztepe Hastanesi ziyaretimiz

BAU Medical Park Göztepe Hastanesi ziyaretimiz

ALS-MNH Derneği Dernek başkanımız İsmail Gökçek ve eşi Adalet Gökçek, dernek Başkan yardımcımız Nilüfer Şeftalicioğlu, dernek kordinatörümüz Deniz Emral, Medical Park Hastaneler Grubu ve Liv Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Sayin Muharrem Usta’yı, Bau Medical Park Göztepe Hastanesi Genel Müdürü Sayin Dr.Taner Özcan’ı, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Aydın’ı ve Başhekim Mehmet Koşargelir’i ziyaret etti. Sayın Muharrem Ustanin yakın ilgi gösterdigi görüşmede, 21 Haziran Dünya ALS günü ve yeni projeler icin Bau Medical Park Göztepe Hastanesinin tam desteğini aldık. Başta Sayın Muharrem Usta olmak üzere bütün Medical Park ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. @medicalpark

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

euro.message Sponsorluğunda


e-bülten'e üye olun
Reklam Alanı

Arama Yapın

Son Yorumlar

21 Ocak 2019 ahmet varlı

amcama bugün als teşhisi konuldu reçete de radicut yazıyor bu ilacı sgk tarafından yur dışından karşılıya biliyormuşuz. Peki hangi hastahanelerde kullandıracaz bu ilacı ve de üyeniz olmak istiyorum

makaleyi göster
21 Ocak 2019 Ferhat Genç

Merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun. Benim babam 2007 yılında başlayan konuşma bozukluğu ile başlayan hastalığımız 2009 yılının Aralık ayında ankara ibni Sina hastanesinde çekilen emg sonucu als hastası olduğunu öğrendik şu anda yatalak en iyi ilacı moralinin yüksek olması ben kendim hastanede çalıştığım için işlevi yakından takip edebiliyorum.

makaleyi göster
21 Ocak 2019 Emre T.

4-5 ay icinde olumle sonuclanmasi olasi midir

makaleyi göster
21 Ocak 2019 emre içer

Merhabalar. Öncelikle bu hastalığa yakalanan ve onları refakatçilik eden tüm insanlara büyük geçmiş olsun diyorum. Bende 1 hafta içerisinde ilk başta sağ kolumda sğirmeler başladı, ertesi gün sol kolumda görüldü güçsüzlük çok farketmedim ancak farklı bir duyguydu.Bu gün ise ayaklarımda seyirme ve halsizlikhissediyorum. Sizce bu als ye işaretmidir hastalık kaslara bu kadar hızlı yayılabilirmi cevaplarsanız çok mutlu olurum.

makaleyi göster
21 Ocak 2019 Kadir olgac

Hande hanima nasil ulasabilirim?Acil kendi dali hakkinda bir sorum olacakti da en azindan e ma il adresi bile olur.lutfen yardimci olun

makaleyi göster
21 Ocak 2019 Damla kapar

Mrh. Babamın bir süredir kolunda güç kaybı uyuşma gibi şikayetleri vardı kendisi siroz ve kronik hasta zaten sürekli kontrol ediliyor ilaç tedavisi görüyor kolu artık tamamen işlevini yitirdi bir süredir de araştırılıyordu en sonunda motor nöron hastası denildi tekrar araştırıldı bu sefer hastanede yattı ve dün kesinleşti ama omurilik temiz çıktı yutakta herhangi bi sorunu yok zamanla tüm vücudu etkilenecek mi ne bileyim omurilik temiz ya bi umut işte

makaleyi göster
21 Ocak 2019 Enes AKBEN

Rabbim bütün hastalarımıza şifa versin. ALS hastalığını bilirim bende anneannemi kaybettim. Dert verip derman aratma rabbim.

makaleyi göster
21 Ocak 2019 Ahmet Volkan ÇATAL

Ilacın SGK kapsamına alınması ile ilgili bir geliş me var mı?

makaleyi göster
21 Ocak 2019 SG

Merhabalar. ALS hastaligi ile alakali olarak bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Turk Eczacilar birligi ile yaptigimiz gorusme sonucu; ALS hastaliginin tedavisi icin kullanilan, Japonyada uretimde olan Radicut isimli ilac, Turk Eczacilar Birligi tarafindan resmi olarak ucreti odendigi takdirde getirilebiliyor. Ilacin getirilebilmesi icin gereken belgeler; Oncelikle noroloji doktorunun sistem uzerinden endikasyon disi onay isteminde bulunmasi gerekiyor. Saglik bakanligi tarafindan alinan onay ve hastanizin hastaligina iliskin raporu gereken belgeler arasinda. 1 kutu ilacin piyasa degeri 1683 €. Onay ciktiktan sonra, ilacin ucreti, getirilmek istenen kutu adedince yatirilarak temin edilebilir. Belgeler tamamlandiktan sonra , belgelerle birlikte eczacilar birligine basvuru yapilarak getirilebilir. Ancak sunu belirtmekte de fayda var. Turkiyeye ilk kez getirilecegi icin etki ve yan etkileri konusunda kesin bir sey soylemek mumkun degil. Gereken detaylari, bu prosedurleri izlerken ogrenebilirsiniz. Herkese saglikli gunler diliyorum.

makaleyi göster
21 Ocak 2019 Muazzez Toğrul

En küçük bir umut dahi değerlendirilmelidir.Tüm hastaların hakkidir.

makaleyi göster
Reklam Alanı
Reklam Alanı