Glasgow 2018

Glasgow 2018

 

https://www.alsmndalliance.org/meetings/glasgow-2018/

Glasgow 2018

The 2018 Alliance Meeting, Allied Professionals Forum and International Symposium on ALS/MND will be held in Glasgow, Scotland, United Kingdom. This year’s meetings are generously hosted by MND Scotland. More information appears below.

Dates and Registration:

26TH ANNUAL ALLIANCE MEETING

Tuesday, 4 December – Wednesday, 5 December 2018 at the Crowne Plaza Glasgow

Register here.

Each member association can name 2 official representatives to register at the delegate rate of £200.

Additional representatives and non-members should register as observer at the rate of £250.

Registration includes refreshments, lunch and dinner on 4 and 5 December.

Please note: PALS may register 1 carer free of charge for the Alliance Meeting. Please register under the PALS name, and there will be an option to add carer(s) on the next page. If you have any problems with registration, email symposium@mndassociation.org.


16TH ALLIED PROFESSIONALS FORUM

Thursday, 6 December 2018 at the Scottish Event Campus (SEC)

We will open to abstract submissions on 1 April, with a deadline of 4 May. Submit your abstract here.

Register here.

The APF rate is £100 and includes lunch and refreshments.

PALS may register 1 carer free of charge for the APF. Please register under the PALS name, and there will be an option to add carer(s) on the next page. If you have any problems with registration, email symposium@mndassociation.org.


29TH INTERNATIONAL SYMPOSIUM ON ALS/MND

Friday, 7 December – Sunday, 9 December 2018 at the Scottish Event Campus (SEC)

Register here.

Learn more about the Symposium on the MND Association’s website.

Symposium rates are based on date. The early bird rate (through 22 August) is £400. Registration includes lunch and refreshments.

Contact symposium@mndassociation.org if you need information on PALS and CALS registration.

Host Organisation:

MND Scotland
2nd Floor
City View
6 Eagle Street
Glasgow G4 9XA, United Kingdom
+44 141 332 3903
info@mndscotland.org.uk

Venue Information:

Crowne Plaza GlasgowCrowne Plaza Glasgow (Venue for Annual Alliance Meeting)
Congress Road
Glasgow G3 8QT, United Kingdom
+44 871 942 9091
info@cpglasgow.valoreurope.com

SEC Logo

Scottish Event Campus (SEC) (Venue for APF and Symposium)
Exhibition Way
Glasgow G3 8YW, UK

Hotel Information:

Details on how to book a room at the conference hotel, along with other hotels in the area, will soon be available on the MND Association’s website.

Please note that hotel rooms are available on a first come, first served basis. Book early to guarantee your spot.

Accessible rooms are also available on a first come, first served basis. Book your room early and contact the hotel directly to reserve an accessible space.

Assistance for PALS and CALS:

If you need any specialised disability equipment for people with ALS/MND on-site in Glasgow, please contact our local host association, MND Scotland: info@mndscotland.org.uk. Their staff can help you find equipment locally, but you must get in touch at least 6 weeks before the Meetings.

Yorumlar

    Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

euro.message Sponsorluğunda


E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
Reklam Alanı

Arama Yapın

Son Yorumlar

09 Aðustos 2020 Mukadder içen

Üye olmak istiyorum

makaleyi göster
09 Aðustos 2020 Seher kır

Merhaba iyi çalışmalar halam ALS hastası bilgi alabilirmiyim düzelme olabiliyor mu teşekkür

makaleyi göster
09 Aðustos 2020 Demet tufan

Benimde annem als hastası ne olur yardım et hocam

makaleyi göster
09 Aðustos 2020 Nafiye Türkmenel

Merhaba iyi çalışmalar dilerim öncelikle.. İsmim Nafiye Türkmenel 2007 Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hemşirelik Yüksek okulundan mezun oldum .Şu an halen Türk Silahlı kuvvetlerinde Askeri Hemşire olarak çalişmaktayim.2017 temmuz ayında bi hastalıkla tanıştık Kendim hemşire olmama rağmen ilk başlarda ben bile afalladım Koroner yoğun bakım Acil dahiliye yoğun bakım Ateşli silah yaralanmaları Mayın patlamaları doğu askeri hastaneleri tecrübeme rağmen Als denen hastalık hiçbirşeye benzemiyordu Babam 52 yaşındaydı tanı konulduğunda.Kendisi de halen gardiyan olarak çalışmaktaydı Hastalık sebebiyle emekli olmak durumunda kaldı çünkü birer birer yetilerini kaybedecekti Ilk zamanlar şikayetler boyun fıstığıyla karıştırılmış olup buna yönelik tedaviler uygulandi TA ki bir kolunda incelme olup kullanmakta zorlanma kadar...Bu dönemde kene hikayesi de olduğu için LYME HASTALIGI 'na da yöneldik..Nitekim pozitif cikti Buna yönelik steroid ve enfeksiyon tedavilerini de bizzat kendim uyguladım doktor kontrolünde.. Yalniz hiçbirşeyin faydası olmadı ve bu amansız hastalık hızla ilerledi Bakımını annem ben ve kiz kardeşim yardımlaşarak yapmaya başladık Her türlü vitamin takviyesini dener olduk Tedavisinin olmadığını bildiğimiz halde bir umut uyguladık Bitki kırlarından tutun da vitamin polen komplekslerine kadar...2019 temmuz ayına geldiğimizde solunum sıkıntısı sebebiyle hastaneye yatırdık Trakea zamanı gelmişti 5.5 ay hastanede yoğun bakımda hemşire olmam sebebiyle ve hastane doktor ve hemşireleri arkadaşım olması sebebiyle istediğim zaman hep yanındaydım Istediğim süre görebildim Bakımını yaptım pozisyonunu verdim onunla konuştum Ailemle görüntülü konusturdum Bir tek yatak yarası açılmadı Hep gözetimin altında olduğu için ihmaller minimal seviyedeydi Takip ettiğimi ve hastama sahip ciktigimi bildikleri için tedirginlerdi.17 Aralık 2019 da babamı kaybettim Halen daha acısı yüreğimden çıkmıyor Bi hastalar çok özel insanlar ...Herşeyin farkındalar çok bilinçliler ..Bakımları gerçekten çok zor Allah yakınlarının ve bakanların yardımcısı olsun Ne hissettiklerini anlamak çok önemli ...Çoğu konuşamıyor..Biz alfabe ve dudak okumayla anlasabiliyorduk Mesaiden çıkıp ilk işim yanına gitmek oluyordu Onun beni gördüğü andaki yüz ifadesini hicbir zaman unutamam ve o anki mutluluğu tarif edemem Hasta yakınlarının da bir çoğuyla da iletişim halindeyim en azından yakınlarından haberlerini alabiliyorum Bu bile büyük mutluluk benim için...Ve Als hastalarına yardım konusunda elimden ne gelebiliyorsa yapmaya hazırım....

makaleyi göster
09 Aðustos 2020 Sevilay Ustahüseyinoğlu

Annemi als hastalığından kaybettim.Gönüllü olarak yapabileceğim neler var? Yardımcı olmak isterim..

makaleyi göster
09 Aðustos 2020 Sibel Gürsu

Gönüllü olmak istiyorum

makaleyi göster
09 Aðustos 2020 Ayşe Yıldız

Elimizde ikinci el göz takip sistemi bulunmaktadır. Ihtiyacı olan iletişime geçebilir.

makaleyi göster
09 Aðustos 2020 Tuğba Yılmaz

iyi günler annem Aralık 2019 da ALS tanısı koyuldu hastalık hakkında çok bilgimiz yok rilutex diye bir ilaç alıyoruz falan ağrilarina çok çare olmuyor bu yeni bulunan ilaç neden Türkiye'de kullanılmıyor annemi kaybetmek istemiyorum. Yeni ilacı nasıl temin edebiliriz . Lütfen bilgi ve yardımcı olun

makaleyi göster
09 Aðustos 2020 Sedanur ŞENTÜRK

Benim babamda Als hastası... Bizde bu göz takip sisteminden edinmek istiyoruz bize yardımcı olur musunuz? Şimden teşekkürler...

makaleyi göster
09 Aðustos 2020 emre akaryalı

bu ilaç ilerlemeyi durduruyormu yvaşlatıyormu kullanan varsa bilgi verebilirmi

makaleyi göster
Reklam Alanı
Reklam Alanı