Etkinlikler

7. ALS İzmir Bahar Buluşmaları

7. ALS İzmir Bahar Buluşmaları

Gelenekselleşen ALS İzmir Bahar Buluşmalarının 7. sini yapacağız. Kaynaklar Yörük Obası Piknik Alanında buluşuyoruz. Hastalarımız ve hasta yakınlarımızın evden çıkmalarının ne kadar zor olduğu malum; çam havası, güneş ışığı piknik iyi geliyor. Tüm ALS ailemizi, dostlarımızı aramızda görmek istiyoruz...

Projemiz çalıştay ile başarılı olarak sona erdi

Projemiz çalıştay ile başarılı olarak sona erdi

AklınızdakALSın ALS Farkındalık Sergisi

AklınızdakALSın ALS Farkındalık Sergisi

Mayıs ayı Dünya ALS Farkındalık ayı. Biz de ALS MNH DERNEĞİ olarak fotoğraf sergimiz ile start verdik. Bizleri bu özel günümüzde yalnız bırakmayan başta Şişli Belediye Başkanı Sayın Hayri İnönü, eski A Milli takım şimdi Başakşehir futbol takımı teknik direktörü Sayın Abdullah Avcı desteği ile her zaman yanımızda olan Zihni Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Asaf Güneri, sanatçımız Leman Sam, Aile Hekimleri Derneğinin sevgili doktorları ve katılan tüm konuklarımıza teşekkür ederiz.

HARFLERİME SEVGİ EKTİM İMZA GÜNÜ

HARFLERİME SEVGİ EKTİM İMZA GÜNÜ

HARFLERİME SEVGİ EKTİM. ALS hastası bir babaya ithaf edilen bu şiir kitabının imza gününde Girne Amerikan Üniversitesinde biraraya geldik. Kitabının gelirini ALS-MNH DERNEĞİ'ne bağışlayan sevgili Yasemin Avanoğlu Aydoğan hanıma bu duyarlılığı için derneğimiz ve hastalarımız adına çok teşekkür ederiz.

ALS MNH HASTALIĞI FARKINDALIK SERGİSİ

ALS MNH HASTALIĞI FARKINDALIK SERGİSİ

Dünyada “ALS Farkındalık Ayı” olarak kabul edilen Mayıs ayında, Türkiye ALS MNH (Amiyotrofik Lateral Skleroz Motor Nöron)Derneği, Şişli Belediyesi’nin desteği ile ALS MNH hastalarının fotoğraf karelerinin yer verileceği farkındalık sergisinde hastalığa dikkat çekmeyi hedefliyor.

Ali İstanbul'da

Ali İstanbul'da

Ali İstanbul'da

51. Ulusal nöroloji kongresindeyiz

51. Ulusal nöroloji kongresindeyiz

İlknur Doğan Uğurlu Futbol Turnuvasında Kupalar Sahiplerini Buldu

İlknur Doğan Uğurlu Futbol Turnuvasında Kupalar Sahiplerini Buldu

"ALS Hastalarına Uzanan Bir El de Bizim Olsun" sloganıyla ALS hastaları yararına düzenlenen "2015 Sonbahar İmranlı Köyleri Ankara İlknur Doğan Uğurlu Futbol Turnuvası"na katılan tüm takımlara teşekkür ederiz.

euro.message Sponsorluğunda


e-bülten'e üye olun
Reklam Alanı

Arama Yapın

Son Yorumlar

23 Temmuz 2018 ahmet varlı

amcama bugün als teşhisi konuldu reçete de radicut yazıyor bu ilacı sgk tarafından yur dışından karşılıya biliyormuşuz. Peki hangi hastahanelerde kullandıracaz bu ilacı ve de üyeniz olmak istiyorum

makaleyi göster
23 Temmuz 2018 Ferhat Genç

Merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun. Benim babam 2007 yılında başlayan konuşma bozukluğu ile başlayan hastalığımız 2009 yılının Aralık ayında ankara ibni Sina hastanesinde çekilen emg sonucu als hastası olduğunu öğrendik şu anda yatalak en iyi ilacı moralinin yüksek olması ben kendim hastanede çalıştığım için işlevi yakından takip edebiliyorum.

makaleyi göster
23 Temmuz 2018 Emre T.

4-5 ay icinde olumle sonuclanmasi olasi midir

makaleyi göster
23 Temmuz 2018 emre içer

Merhabalar. Öncelikle bu hastalığa yakalanan ve onları refakatçilik eden tüm insanlara büyük geçmiş olsun diyorum. Bende 1 hafta içerisinde ilk başta sağ kolumda sğirmeler başladı, ertesi gün sol kolumda görüldü güçsüzlük çok farketmedim ancak farklı bir duyguydu.Bu gün ise ayaklarımda seyirme ve halsizlikhissediyorum. Sizce bu als ye işaretmidir hastalık kaslara bu kadar hızlı yayılabilirmi cevaplarsanız çok mutlu olurum.

makaleyi göster
23 Temmuz 2018 Kadir olgac

Hande hanima nasil ulasabilirim?Acil kendi dali hakkinda bir sorum olacakti da en azindan e ma il adresi bile olur.lutfen yardimci olun

makaleyi göster
23 Temmuz 2018 Damla kapar

Mrh. Babamın bir süredir kolunda güç kaybı uyuşma gibi şikayetleri vardı kendisi siroz ve kronik hasta zaten sürekli kontrol ediliyor ilaç tedavisi görüyor kolu artık tamamen işlevini yitirdi bir süredir de araştırılıyordu en sonunda motor nöron hastası denildi tekrar araştırıldı bu sefer hastanede yattı ve dün kesinleşti ama omurilik temiz çıktı yutakta herhangi bi sorunu yok zamanla tüm vücudu etkilenecek mi ne bileyim omurilik temiz ya bi umut işte

makaleyi göster
23 Temmuz 2018 Enes AKBEN

Rabbim bütün hastalarımıza şifa versin. ALS hastalığını bilirim bende anneannemi kaybettim. Dert verip derman aratma rabbim.

makaleyi göster
23 Temmuz 2018 Ahmet Volkan ÇATAL

Ilacın SGK kapsamına alınması ile ilgili bir geliş me var mı?

makaleyi göster
23 Temmuz 2018 SG

Merhabalar. ALS hastaligi ile alakali olarak bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Turk Eczacilar birligi ile yaptigimiz gorusme sonucu; ALS hastaliginin tedavisi icin kullanilan, Japonyada uretimde olan Radicut isimli ilac, Turk Eczacilar Birligi tarafindan resmi olarak ucreti odendigi takdirde getirilebiliyor. Ilacin getirilebilmesi icin gereken belgeler; Oncelikle noroloji doktorunun sistem uzerinden endikasyon disi onay isteminde bulunmasi gerekiyor. Saglik bakanligi tarafindan alinan onay ve hastanizin hastaligina iliskin raporu gereken belgeler arasinda. 1 kutu ilacin piyasa degeri 1683 €. Onay ciktiktan sonra, ilacin ucreti, getirilmek istenen kutu adedince yatirilarak temin edilebilir. Belgeler tamamlandiktan sonra , belgelerle birlikte eczacilar birligine basvuru yapilarak getirilebilir. Ancak sunu belirtmekte de fayda var. Turkiyeye ilk kez getirilecegi icin etki ve yan etkileri konusunda kesin bir sey soylemek mumkun degil. Gereken detaylari, bu prosedurleri izlerken ogrenebilirsiniz. Herkese saglikli gunler diliyorum.

makaleyi göster
23 Temmuz 2018 Muazzez Toğrul

En küçük bir umut dahi değerlendirilmelidir.Tüm hastaların hakkidir.

makaleyi göster
Reklam Alanı
Reklam Alanı