Cycle for ALS 2. Bisiklet turu Alaçatı'da

Cycle for ALS 2. Bisiklet turu Alaçatı'da

14 Ağustos 2017 

BUGÜN BÜYÜK GÜN!

ALS hastalığı hakkında farkındalık yaratmak ve ALS hastalarının yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz bisiklet turumuzun 2.sini düzenliyoruz.

7 sene evvel ALS hastalığı yüzünden dedemizi kaybettik.  Her yıl Ağustos ayında biz Zeynep Köksal, kuzenim Osman Umur, kardeşim Emine Köksal,  bu hastalığa yakalanmış olan hastalara destek vermek amacıyla kurulan ALS derneği için bisikletle 70k. lik zorlu bir etapta pedal çevireceğiz.

Gecen yıl yaptığınız yardımlar birden fazla hastaya yardımcı oldu. Bu yıl parkurumuz zorlaştı ve katılımcı sayımız arttı. Projemiz hızla büyüyor ve sizden gelen yardımlar da büyümemize sebep oluyor.

Tedavisi olmayan ve hakkında fazla bilgi bulunmayan ALS hastalığı ile yaşayan hastalara yardımda bulunmak çok kolay. Tek yapmanız gereken bu link'e basıp işlemleri tamamlamak: 
https://www.leetchi.com/c/charity-nonprofit-als

Amacımız, herkesin başına gelebilecek bu hastalığa dikkat çekmek. Sizlerin yardımlarını bekliyoruz. Bu dernek ALS hastalarına hastalıkları süresince rahat edebilmeleri ve hayata uyum sağlayabilmeleri için maddi ve manevi imkânlar sağlıyor.

Hastaların hayatlarını bir nebze rahatlatabilmek için; motorlu karyola (3000tl), akülü sandalye (3500tl), hasta kaldırma lifti (3500tl), iletişim sistemi (9700tl) gibi tıbbi malzemelere ihtiyaçları var. Ayrıca, ailesinde ALS hastası olan eğitim çağındaki öğrencilere burs veriyor.

Organizasyon sonrasında sayın Canan Köksal Cycle for ALS hakkında bilgi verdi.

"Bu sene ikincisini yaptığımız CYCLE for ALS için bizler çocuklarımızla Çeşme'de 50km pedal çevirdik. Amacımız; sinir sistemi hastalığı olan ALS'e dikkat çekmek, farkındalık yaratmak ve ALS Vakfına bağış toplamak. Bu sosyal sorumluluk projesi ile ayrıca çocukları ve gençleri spor yapmaya teşvik etmek ve keyifli bir gün geçirmek için biz anneler ve babalar da bisikletlerimizle onlara katıldık. Bizlere bu organziasyonda yardım eden bisiklet sever  Selçuk Borovalı ve arkadaşları Kerem, Yıldırım Aydın, Alp Aksoy, Hakan Arslan, hem parkuru belirlediler hem de bizlere butun yol boyunca yardım ettiler.

Ben, Canan Köksal ve ablam Leyla Umur ve çocuklarımız Zeynep Koksal, Emine Köksal, Orhan Umur, Osman Umur ve Hakan Umur çok çok sevdiğimiz babamızı ve dedmizi 5 sene evvel ALS hastalığından dolayı kaybettik. Bu hastalığın sürecini çok iyi biliyoruz ve hastaların sevginin yanında maddi olarak neye ihtiyaçları olduklarını da biliyoruz. Bizim gibi, ALS hastalığı ile uğraşan ailelere destek olmak istedik. Farkındalık yaratmak istedik. Ayrıca çocuklarımızı da spora teşvik etmek ve verimli, faydalı bir iş yapabilme zevkini yaşamak istedik. Sonunda da çok keyifli bir gün geçirdik. Geçen sene 15 kişi bu organizasyonumuza katılmıştı , bu sene 40 kişi idik. Seneye daha da büyüterek yapmayı hedefliyoruz."

Siz de ALS hastalarının hayatlarının kolaylaştırılmasına destek verebilirsiniz.

Cycle for ALS Facebook Sayfası 

Cycle for ALS grubuna ALS-MNH Derneği İzmir Şubesi teşekkür eder. 

 

 

Yorumlar

    Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

euro.message Sponsorluğunda


E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
Reklam Alanı

Arama Yapın

Son Yorumlar

02 Temmuz 2020 Mukadder içen

Üye olmak istiyorum

makaleyi göster
02 Temmuz 2020 Seher kır

Merhaba iyi çalışmalar halam ALS hastası bilgi alabilirmiyim düzelme olabiliyor mu teşekkür

makaleyi göster
02 Temmuz 2020 Demet tufan

Benimde annem als hastası ne olur yardım et hocam

makaleyi göster
02 Temmuz 2020 Nafiye Türkmenel

Merhaba iyi çalışmalar dilerim öncelikle.. İsmim Nafiye Türkmenel 2007 Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hemşirelik Yüksek okulundan mezun oldum .Şu an halen Türk Silahlı kuvvetlerinde Askeri Hemşire olarak çalişmaktayim.2017 temmuz ayında bi hastalıkla tanıştık Kendim hemşire olmama rağmen ilk başlarda ben bile afalladım Koroner yoğun bakım Acil dahiliye yoğun bakım Ateşli silah yaralanmaları Mayın patlamaları doğu askeri hastaneleri tecrübeme rağmen Als denen hastalık hiçbirşeye benzemiyordu Babam 52 yaşındaydı tanı konulduğunda.Kendisi de halen gardiyan olarak çalışmaktaydı Hastalık sebebiyle emekli olmak durumunda kaldı çünkü birer birer yetilerini kaybedecekti Ilk zamanlar şikayetler boyun fıstığıyla karıştırılmış olup buna yönelik tedaviler uygulandi TA ki bir kolunda incelme olup kullanmakta zorlanma kadar...Bu dönemde kene hikayesi de olduğu için LYME HASTALIGI 'na da yöneldik..Nitekim pozitif cikti Buna yönelik steroid ve enfeksiyon tedavilerini de bizzat kendim uyguladım doktor kontrolünde.. Yalniz hiçbirşeyin faydası olmadı ve bu amansız hastalık hızla ilerledi Bakımını annem ben ve kiz kardeşim yardımlaşarak yapmaya başladık Her türlü vitamin takviyesini dener olduk Tedavisinin olmadığını bildiğimiz halde bir umut uyguladık Bitki kırlarından tutun da vitamin polen komplekslerine kadar...2019 temmuz ayına geldiğimizde solunum sıkıntısı sebebiyle hastaneye yatırdık Trakea zamanı gelmişti 5.5 ay hastanede yoğun bakımda hemşire olmam sebebiyle ve hastane doktor ve hemşireleri arkadaşım olması sebebiyle istediğim zaman hep yanındaydım Istediğim süre görebildim Bakımını yaptım pozisyonunu verdim onunla konuştum Ailemle görüntülü konusturdum Bir tek yatak yarası açılmadı Hep gözetimin altında olduğu için ihmaller minimal seviyedeydi Takip ettiğimi ve hastama sahip ciktigimi bildikleri için tedirginlerdi.17 Aralık 2019 da babamı kaybettim Halen daha acısı yüreğimden çıkmıyor Bi hastalar çok özel insanlar ...Herşeyin farkındalar çok bilinçliler ..Bakımları gerçekten çok zor Allah yakınlarının ve bakanların yardımcısı olsun Ne hissettiklerini anlamak çok önemli ...Çoğu konuşamıyor..Biz alfabe ve dudak okumayla anlasabiliyorduk Mesaiden çıkıp ilk işim yanına gitmek oluyordu Onun beni gördüğü andaki yüz ifadesini hicbir zaman unutamam ve o anki mutluluğu tarif edemem Hasta yakınlarının da bir çoğuyla da iletişim halindeyim en azından yakınlarından haberlerini alabiliyorum Bu bile büyük mutluluk benim için...Ve Als hastalarına yardım konusunda elimden ne gelebiliyorsa yapmaya hazırım....

makaleyi göster
02 Temmuz 2020 Sevilay Ustahüseyinoğlu

Annemi als hastalığından kaybettim.Gönüllü olarak yapabileceğim neler var? Yardımcı olmak isterim..

makaleyi göster
02 Temmuz 2020 Sibel Gürsu

Gönüllü olmak istiyorum

makaleyi göster
02 Temmuz 2020 Ayşe Yıldız

Elimizde ikinci el göz takip sistemi bulunmaktadır. Ihtiyacı olan iletişime geçebilir.

makaleyi göster
02 Temmuz 2020 Tuğba Yılmaz

iyi günler annem Aralık 2019 da ALS tanısı koyuldu hastalık hakkında çok bilgimiz yok rilutex diye bir ilaç alıyoruz falan ağrilarina çok çare olmuyor bu yeni bulunan ilaç neden Türkiye'de kullanılmıyor annemi kaybetmek istemiyorum. Yeni ilacı nasıl temin edebiliriz . Lütfen bilgi ve yardımcı olun

makaleyi göster
02 Temmuz 2020 Sedanur ŞENTÜRK

Benim babamda Als hastası... Bizde bu göz takip sisteminden edinmek istiyoruz bize yardımcı olur musunuz? Şimden teşekkürler...

makaleyi göster
02 Temmuz 2020 emre akaryalı

bu ilaç ilerlemeyi durduruyormu yvaşlatıyormu kullanan varsa bilgi verebilirmi

makaleyi göster
Reklam Alanı
Reklam Alanı