Cycle for ALS 2. Bisiklet turu Alaçatı'da

Cycle for ALS 2. Bisiklet turu Alaçatı'da

14 Ağustos 2017 

BUGÜN BÜYÜK GÜN!

ALS hastalığı hakkında farkındalık yaratmak ve ALS hastalarının yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz bisiklet turumuzun 2.sini düzenliyoruz.

7 sene evvel ALS hastalığı yüzünden dedemizi kaybettik.  Her yıl Ağustos ayında biz Zeynep Köksal, kuzenim Osman Umur, kardeşim Emine Köksal,  bu hastalığa yakalanmış olan hastalara destek vermek amacıyla kurulan ALS derneği için bisikletle 70k. lik zorlu bir etapta pedal çevireceğiz.

Gecen yıl yaptığınız yardımlar birden fazla hastaya yardımcı oldu. Bu yıl parkurumuz zorlaştı ve katılımcı sayımız arttı. Projemiz hızla büyüyor ve sizden gelen yardımlar da büyümemize sebep oluyor.

Tedavisi olmayan ve hakkında fazla bilgi bulunmayan ALS hastalığı ile yaşayan hastalara yardımda bulunmak çok kolay. Tek yapmanız gereken bu link'e basıp işlemleri tamamlamak: 
https://www.leetchi.com/c/charity-nonprofit-als

Amacımız, herkesin başına gelebilecek bu hastalığa dikkat çekmek. Sizlerin yardımlarını bekliyoruz. Bu dernek ALS hastalarına hastalıkları süresince rahat edebilmeleri ve hayata uyum sağlayabilmeleri için maddi ve manevi imkânlar sağlıyor.

Hastaların hayatlarını bir nebze rahatlatabilmek için; motorlu karyola (3000tl), akülü sandalye (3500tl), hasta kaldırma lifti (3500tl), iletişim sistemi (9700tl) gibi tıbbi malzemelere ihtiyaçları var. Ayrıca, ailesinde ALS hastası olan eğitim çağındaki öğrencilere burs veriyor.

Organizasyon sonrasında sayın Canan Köksal Cycle for ALS hakkında bilgi verdi.

"Bu sene ikincisini yaptığımız CYCLE for ALS için bizler çocuklarımızla Çeşme'de 50km pedal çevirdik. Amacımız; sinir sistemi hastalığı olan ALS'e dikkat çekmek, farkındalık yaratmak ve ALS Vakfına bağış toplamak. Bu sosyal sorumluluk projesi ile ayrıca çocukları ve gençleri spor yapmaya teşvik etmek ve keyifli bir gün geçirmek için biz anneler ve babalar da bisikletlerimizle onlara katıldık. Bizlere bu organziasyonda yardım eden bisiklet sever  Selçuk Borovalı ve arkadaşları Kerem, Yıldırım Aydın, Alp Aksoy, Hakan Arslan, hem parkuru belirlediler hem de bizlere butun yol boyunca yardım ettiler.

Ben, Canan Köksal ve ablam Leyla Umur ve çocuklarımız Zeynep Koksal, Emine Köksal, Orhan Umur, Osman Umur ve Hakan Umur çok çok sevdiğimiz babamızı ve dedmizi 5 sene evvel ALS hastalığından dolayı kaybettik. Bu hastalığın sürecini çok iyi biliyoruz ve hastaların sevginin yanında maddi olarak neye ihtiyaçları olduklarını da biliyoruz. Bizim gibi, ALS hastalığı ile uğraşan ailelere destek olmak istedik. Farkındalık yaratmak istedik. Ayrıca çocuklarımızı da spora teşvik etmek ve verimli, faydalı bir iş yapabilme zevkini yaşamak istedik. Sonunda da çok keyifli bir gün geçirdik. Geçen sene 15 kişi bu organizasyonumuza katılmıştı , bu sene 40 kişi idik. Seneye daha da büyüterek yapmayı hedefliyoruz."

Siz de ALS hastalarının hayatlarının kolaylaştırılmasına destek verebilirsiniz.

Cycle for ALS Facebook Sayfası 

Cycle for ALS grubuna ALS-MNH Derneği İzmir Şubesi teşekkür eder. 

 

 

Yorumlar

    Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

euro.message Sponsorluğunda


e-bülten'e üye olun
Reklam Alanı

Arama Yapın

Son Yorumlar

29 Ocak 2020 Sedanur ŞENTÜRK

Benim babamda Als hastası... Bizde bu göz takip sisteminden edinmek istiyoruz bize yardımcı olur musunuz? Şimden teşekkürler...

makaleyi göster
29 Ocak 2020 emre akaryalı

bu ilaç ilerlemeyi durduruyormu yvaşlatıyormu kullanan varsa bilgi verebilirmi

makaleyi göster
29 Ocak 2020 Mehtap yabancıgil

Merhabalar benim kayınvalidem als hastası ilaç i alamıyoruz çok zor temin ediyoruz ne olur yardımcı olun hastalığı çok hızlı ilerliyor

makaleyi göster
29 Ocak 2020 Nurhan Farimaz

Sizi Muge Anli da gördük. Az once de buraya yazdim. Babam %80 engelli sol tarafi felç araba yatak yardiminiz olur mu acaba

makaleyi göster
29 Ocak 2020 Ercüment akbay

Tedavi için öneri bekliyorum.

makaleyi göster
29 Ocak 2020 burhan koçal

üye olmak istiyorum. bağış posteri gönderilmesi saygılarımla

makaleyi göster
29 Ocak 2020 ahmet varlı

amcama bugün als teşhisi konuldu reçete de radicut yazıyor bu ilacı sgk tarafından yur dışından karşılıya biliyormuşuz. Peki hangi hastahanelerde kullandıracaz bu ilacı ve de üyeniz olmak istiyorum

makaleyi göster
29 Ocak 2020 Ferhat Genç

Merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun. Benim babam 2007 yılında başlayan konuşma bozukluğu ile başlayan hastalığımız 2009 yılının Aralık ayında ankara ibni Sina hastanesinde çekilen emg sonucu als hastası olduğunu öğrendik şu anda yatalak en iyi ilacı moralinin yüksek olması ben kendim hastanede çalıştığım için işlevi yakından takip edebiliyorum.

makaleyi göster
29 Ocak 2020 Emre T.

4-5 ay icinde olumle sonuclanmasi olasi midir

makaleyi göster
29 Ocak 2020 emre içer

Merhabalar. Öncelikle bu hastalığa yakalanan ve onları refakatçilik eden tüm insanlara büyük geçmiş olsun diyorum. Bende 1 hafta içerisinde ilk başta sağ kolumda sğirmeler başladı, ertesi gün sol kolumda görüldü güçsüzlük çok farketmedim ancak farklı bir duyguydu.Bu gün ise ayaklarımda seyirme ve halsizlikhissediyorum. Sizce bu als ye işaretmidir hastalık kaslara bu kadar hızlı yayılabilirmi cevaplarsanız çok mutlu olurum.

makaleyi göster
Reklam Alanı
Reklam Alanı