Bisikletle Belçika'dan Japonya’ya, Ignace Van den Broeck

Bisikletle Belçika'dan Japonya’ya, Ignace Van den Broeck

16 Mart 2019

Bugün Bisikletliler Derneğinin “Sürdürülebilir Yaşam ve Kentler İçin Ulaşım Amaçlı Entegre Bisiklet Yolu” basın toplantısına, ALS farkındalığı amacı ile Belçika’dan Japonya’ya pedal çeviren Ignace Van den Broeck @nacho_on_a_bike de katıldı. 

Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz'ın ev sahipliğindeki toplantıya bir çok STK destek verdi. 

Ignace’nin kendi hikayesini anlattığı toplantı için Murat Suyabatmaz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ALS MNH Derneği olarak “Sürdürülebilir Yaşam ve Kentler İçin Ulaşım Amaçlı Entegre Bisiklet Yolu” projesini biz de destekliyoruz.

#bisikletlilerderneği #alsmnhderneği #alsmnhtürkiye

Ignace ve bisikletle ALS farkındalığı 

Ignace Van den Broeck, bisikletiyle Belçika'dan ALS Liga - Ligue SLA Japonya'ya pedal çeviriyor. Bugün İstanbul’da ALS-MNH Derneğinde. 

ALS farkındalığı için kişisel ve toplumsal bir yolculuk! Yolun açık olsun Ignace ! 

Ignace, ALS ile ilgili doktora çalışmalarını yapan ve şu anda dünyanın önde gelen öğretim kurumlarından Stanford Üniversitesi'nde ALS araştırmacısı olarak çalışan arkadaşı Steven Boeynaems aracılığıyla ALS ile tanıştı. 

Ignace, Steven’ın çalışmalarından ilham aldı ve bilimsel araştırmalarına yönelik farkındalık ve fon sağlama konusunda bir eylem başlatmaya karar verdi. Eylül ayında yola çıktı. Ignace dünyayı dolaşmak için işini bıraktı ve birkaç ALS merkezini ve hastalarını ziyaret etti. Yolculuğunu takip etmek için bloguna göz atabilirsiniz.

(Tüm bağlantılar Hollandaca’dır ancak okumak için Google Translate’i kullanabilirsiniz).

https://nacho-on-a-bike.com/

ALS Liga - Ligue SLA

Yorumlar

    Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

euro.message Sponsorluğunda


e-bülten'e üye olun
Reklam Alanı

Arama Yapın

Son Yorumlar

24 Temmuz 2019 Sedanur ŞENTÜRK

Benim babamda Als hastası... Bizde bu göz takip sisteminden edinmek istiyoruz bize yardımcı olur musunuz? Şimden teşekkürler...

makaleyi göster
24 Temmuz 2019 emre akaryalı

bu ilaç ilerlemeyi durduruyormu yvaşlatıyormu kullanan varsa bilgi verebilirmi

makaleyi göster
24 Temmuz 2019 Mehtap yabancıgil

Merhabalar benim kayınvalidem als hastası ilaç i alamıyoruz çok zor temin ediyoruz ne olur yardımcı olun hastalığı çok hızlı ilerliyor

makaleyi göster
24 Temmuz 2019 Nurhan Farimaz

Sizi Muge Anli da gördük. Az once de buraya yazdim. Babam %80 engelli sol tarafi felç araba yatak yardiminiz olur mu acaba

makaleyi göster
24 Temmuz 2019 Ercüment akbay

Tedavi için öneri bekliyorum.

makaleyi göster
24 Temmuz 2019 burhan koçal

üye olmak istiyorum. bağış posteri gönderilmesi saygılarımla

makaleyi göster
24 Temmuz 2019 ahmet varlı

amcama bugün als teşhisi konuldu reçete de radicut yazıyor bu ilacı sgk tarafından yur dışından karşılıya biliyormuşuz. Peki hangi hastahanelerde kullandıracaz bu ilacı ve de üyeniz olmak istiyorum

makaleyi göster
24 Temmuz 2019 Ferhat Genç

Merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun. Benim babam 2007 yılında başlayan konuşma bozukluğu ile başlayan hastalığımız 2009 yılının Aralık ayında ankara ibni Sina hastanesinde çekilen emg sonucu als hastası olduğunu öğrendik şu anda yatalak en iyi ilacı moralinin yüksek olması ben kendim hastanede çalıştığım için işlevi yakından takip edebiliyorum.

makaleyi göster
24 Temmuz 2019 Emre T.

4-5 ay icinde olumle sonuclanmasi olasi midir

makaleyi göster
24 Temmuz 2019 emre içer

Merhabalar. Öncelikle bu hastalığa yakalanan ve onları refakatçilik eden tüm insanlara büyük geçmiş olsun diyorum. Bende 1 hafta içerisinde ilk başta sağ kolumda sğirmeler başladı, ertesi gün sol kolumda görüldü güçsüzlük çok farketmedim ancak farklı bir duyguydu.Bu gün ise ayaklarımda seyirme ve halsizlikhissediyorum. Sizce bu als ye işaretmidir hastalık kaslara bu kadar hızlı yayılabilirmi cevaplarsanız çok mutlu olurum.

makaleyi göster
Reklam Alanı
Reklam Alanı