ALS-MNH Derneği Antalya Şubesi Açıldı

ALS-MNH Derneği Antalya Şubesi Açıldı

16 Mayıs 2019

Günümüzde tedavisi olmayan bir  sinir sistemi hastalığı olan ALS MNH esas olarak istemli kas hareketinin kontrolünden sorumlu sinir hücrelerinin hasarından kaynaklanan nadir bir nörolojik hastalık grubudur.

ALS-MNH ‘Amiyotrofik Lateral Skleroz Motor Nöron Hastalığı’nın ülkemizde tanınmasını sağlamak ve ALS hastalarını bir dernek çatısı altında toplayarak maddi ve manevi yardımların köprüsünü oluşturmak amacıyla kurulan derneğimiz hasta ve hasta yakınlarından oluşan 10 kişi ile 2001 yılında kuruldu.

Bakanlar kurulunun 15/06/2012 tarih ve 2012/3324 sayılı kararı ile Amiyotrofik Lateral Skleroz-Motor Nöron Hastalığı Derneği adı ile  “KAMU YARARINA ÇALIŞAN DERNEK” statüsünde de  olan ALS-MNH DERNEĞİ ANTALYA ŞUBESİ  ise Mayıs 2019 itibari ile faaliyete geçmiştir.

Antalya şubesi Yönetim Kuruluna;  Mesut DEĞER (Başkan), Prof.Dr. Hilmi UYSAL (Başkan Yrd.), Dr. Çınar UZUNOĞLU (Üye), Ata CENGİZ (Üye), Tuğba UZ (Üye) getirilmişlerdir.

Başkan Mesut Değer Yönetim Kurulu olarak merkezi İstanbul’da bulunan ALS-MNH derneğinin Antalya şubesini açtıklarından dolayı mutlu olduklarını amaçlarının hasta ve yakınlarının yanında olabilmek ve hastalık süreciyle başa çıkmalarında yardımcı olmak şeklinde olduğunu ayrıca  “YAŞAMAK YETMEZ YAŞATMAK DA LAZIM” sloganıyla yola çıktıklarını ifade etmiştir.

Antalya Şubemize çalışmalarında başarılar diliyoruz

ALS-MNH Derneği 

 

Yorumlar

    Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

euro.message Sponsorluğunda


e-bülten'e üye olun
Reklam Alanı

Arama Yapın

Son Yorumlar

08 Aralýk 2019 Sedanur ŞENTÜRK

Benim babamda Als hastası... Bizde bu göz takip sisteminden edinmek istiyoruz bize yardımcı olur musunuz? Şimden teşekkürler...

makaleyi göster
08 Aralýk 2019 emre akaryalı

bu ilaç ilerlemeyi durduruyormu yvaşlatıyormu kullanan varsa bilgi verebilirmi

makaleyi göster
08 Aralýk 2019 Mehtap yabancıgil

Merhabalar benim kayınvalidem als hastası ilaç i alamıyoruz çok zor temin ediyoruz ne olur yardımcı olun hastalığı çok hızlı ilerliyor

makaleyi göster
08 Aralýk 2019 Nurhan Farimaz

Sizi Muge Anli da gördük. Az once de buraya yazdim. Babam %80 engelli sol tarafi felç araba yatak yardiminiz olur mu acaba

makaleyi göster
08 Aralýk 2019 Ercüment akbay

Tedavi için öneri bekliyorum.

makaleyi göster
08 Aralýk 2019 burhan koçal

üye olmak istiyorum. bağış posteri gönderilmesi saygılarımla

makaleyi göster
08 Aralýk 2019 ahmet varlı

amcama bugün als teşhisi konuldu reçete de radicut yazıyor bu ilacı sgk tarafından yur dışından karşılıya biliyormuşuz. Peki hangi hastahanelerde kullandıracaz bu ilacı ve de üyeniz olmak istiyorum

makaleyi göster
08 Aralýk 2019 Ferhat Genç

Merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun. Benim babam 2007 yılında başlayan konuşma bozukluğu ile başlayan hastalığımız 2009 yılının Aralık ayında ankara ibni Sina hastanesinde çekilen emg sonucu als hastası olduğunu öğrendik şu anda yatalak en iyi ilacı moralinin yüksek olması ben kendim hastanede çalıştığım için işlevi yakından takip edebiliyorum.

makaleyi göster
08 Aralýk 2019 Emre T.

4-5 ay icinde olumle sonuclanmasi olasi midir

makaleyi göster
08 Aralýk 2019 emre içer

Merhabalar. Öncelikle bu hastalığa yakalanan ve onları refakatçilik eden tüm insanlara büyük geçmiş olsun diyorum. Bende 1 hafta içerisinde ilk başta sağ kolumda sğirmeler başladı, ertesi gün sol kolumda görüldü güçsüzlük çok farketmedim ancak farklı bir duyguydu.Bu gün ise ayaklarımda seyirme ve halsizlikhissediyorum. Sizce bu als ye işaretmidir hastalık kaslara bu kadar hızlı yayılabilirmi cevaplarsanız çok mutlu olurum.

makaleyi göster
Reklam Alanı
Reklam Alanı