21 Haziran Dünya ALS Günü "Bir Yudum Nefes" Etkinliği

21 Haziran Dünya ALS Günü

 

21 Haziran Dünya ALS Günü - ALS-MNH Derneğinin düzenlediği "Bir Yudum Nefes" programı gerçekleştirildi - Dernek Başkanı Gökçek: "Yapılan bilimsel çalışmalar ve açıklanan sonuçlar bizi heyecanlandırıyor.


Hastalığımızın tedavisinin yakın zamanda bulunacağına dair umutlarımızı arttırıyor"

İSTANBUL (AA) - ALS-MNH (Amyotrofik Lateral Skleroz-Motor Nöron Hastalığı) Derneği, 21 Haziran Dünya ALS Günü etkinlikleri kapsamında "Bir Yudum Nefes" programı düzenledi.

Bağcılar Engelliler Sarayı'nda düzenlenen etkinliğe, ALS-MNH Derneği Başkanı Trabzonsporlu eski futbolcu İsmail Gökçek ile eşi Adalet Gökçek'in yanı sıra eski futbolcu Mahir Günok, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Selim Çelenk, AK Parti İl Sağlık Komisyonu Başkanı Ali Murat Duman ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı katıldı. 

Bu özel gecede Memursen İstanbul İl Başkanı Durali Baki ve Sağlıksen İstanbul 1 nolu Şube başkan vekili Zafer Caner  destekleriyle yer aldılar.

Vefat eden ALS hastalarını anmak için düzenlenen programda açıklamalarda bulunan İsmail Gökçek, "21 Haziran Dünya ALS Günü ve Kadir Gecesi sebebiyle düzenlediğimiz etkinliğimize hoş geldiniz. Yapılan bilimsel çalışmalar ve açıklanan sonuçlar bizi heyecanlandırıyor. Hastalığımızın tedavisinin yakın zamanda bulunacağına dair umutlarımızı arttırıyor. ALS hastalığıyla mücadele eden ve aileleri tarafından çok iyi bakılan hastalarımıza şifa, hakkın rahmetine kavuşan hastalarımıza, başta Sedat Balkanlı olmak üzere Allah'tan rahmet, ailelerine de sağlıklı bir yaşam dilerim." ifadelerini kullandı.

Bağcılar Belediye Başkanı Çağırıcı ise güzide gönül dostlarıyla bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirerek, "İnsana saygının ve merhametin en iyi şekilde ifade edildiği kişilerle olmaktan gurur duyuyorum. Türkiye'de duyarlılıklar konusunda belli bir noktaya gelindi." diye konuştu.

Konuşmaların ardından ALS-MNH Derneği tarafından, Bağcılar Belediye Başkanı Çağırıcı'ya plaket takdim edildi.

Vefat eden ALS hastaları için Yasin suresinin okunduğu programda, katılımcılar iftar yaptı.

 


 

 

 


 

 

Kaynak 

 

Yorumlar

    Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

euro.message Sponsorluğunda


e-bülten'e üye olun
Reklam Alanı

Arama Yapın

Son Yorumlar

22 Þubat 2020 Sedanur ŞENTÜRK

Benim babamda Als hastası... Bizde bu göz takip sisteminden edinmek istiyoruz bize yardımcı olur musunuz? Şimden teşekkürler...

makaleyi göster
22 Þubat 2020 emre akaryalı

bu ilaç ilerlemeyi durduruyormu yvaşlatıyormu kullanan varsa bilgi verebilirmi

makaleyi göster
22 Þubat 2020 Mehtap yabancıgil

Merhabalar benim kayınvalidem als hastası ilaç i alamıyoruz çok zor temin ediyoruz ne olur yardımcı olun hastalığı çok hızlı ilerliyor

makaleyi göster
22 Þubat 2020 Nurhan Farimaz

Sizi Muge Anli da gördük. Az once de buraya yazdim. Babam %80 engelli sol tarafi felç araba yatak yardiminiz olur mu acaba

makaleyi göster
22 Þubat 2020 Ercüment akbay

Tedavi için öneri bekliyorum.

makaleyi göster
22 Þubat 2020 burhan koçal

üye olmak istiyorum. bağış posteri gönderilmesi saygılarımla

makaleyi göster
22 Þubat 2020 ahmet varlı

amcama bugün als teşhisi konuldu reçete de radicut yazıyor bu ilacı sgk tarafından yur dışından karşılıya biliyormuşuz. Peki hangi hastahanelerde kullandıracaz bu ilacı ve de üyeniz olmak istiyorum

makaleyi göster
22 Þubat 2020 Ferhat Genç

Merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun. Benim babam 2007 yılında başlayan konuşma bozukluğu ile başlayan hastalığımız 2009 yılının Aralık ayında ankara ibni Sina hastanesinde çekilen emg sonucu als hastası olduğunu öğrendik şu anda yatalak en iyi ilacı moralinin yüksek olması ben kendim hastanede çalıştığım için işlevi yakından takip edebiliyorum.

makaleyi göster
22 Þubat 2020 Emre T.

4-5 ay icinde olumle sonuclanmasi olasi midir

makaleyi göster
22 Þubat 2020 emre içer

Merhabalar. Öncelikle bu hastalığa yakalanan ve onları refakatçilik eden tüm insanlara büyük geçmiş olsun diyorum. Bende 1 hafta içerisinde ilk başta sağ kolumda sğirmeler başladı, ertesi gün sol kolumda görüldü güçsüzlük çok farketmedim ancak farklı bir duyguydu.Bu gün ise ayaklarımda seyirme ve halsizlikhissediyorum. Sizce bu als ye işaretmidir hastalık kaslara bu kadar hızlı yayılabilirmi cevaplarsanız çok mutlu olurum.

makaleyi göster
Reklam Alanı
Reklam Alanı