100 ALS HASTASINA JENERATÖR İÇİN KOŞACAK

100 ALS HASTASINA JENERATÖR İÇİN KOŞACAK

9 Kasım 2018

100 ALS HASTASINA JENERATÖR İÇİN KOŞACAK

EŞİ Betigül Güneri'yi ALS adlı amansız hastalıktan ebediyete uğurlayan Zihni Holding Yönetim Kurulu Başkanı Asaf Güneri'den mesaj geldi:
- 11 Kasım 2018 günü Altunizade'den Dolmabahçe'ye kadar "İstanbul-2018 ALS/MNH-Yaşatmak İçin Bir Adım At" projesini desteklemek için "İyilik Peşine Koşuyorum."
Güneri, mesajında şu bilgiye yer verdi:
- ALS hastalarını yaşatmak için alınacak 1 jeneratörün değeri 2 bin lira. Hedef 100 ALS hastasına 100 jeneratör.
Ardından çağrı yaptı:
- bagıs.adimadim.org adresine girip hazırladığım sayfaya bakın, kampanyaya destek için bağış yapın.
10 BİN KİŞİ 'İYİLİK PEŞİNDE KOŞUYOR'
"ADIM Adım"ın öncülerinden Renay Onur, 11 Kasım 2018 günü gerçekleşecek "İstanbul Maratonu"na hazırlanırken, 2006 yılını anımsadı:
- İlk yardımseverlik koşumu 2006'da İstanbul Maratonu'nda yaptığımda yalnızdım. 37 bağışçım sayesinde 13 bin 830 lira toplayınca havalara uçtum.
11 Kasım için ulaşılan düzeyi paylaştı:
- Bu pazar günü Vodafone İstanbul Maratonu'nda "Adım Adım" ailesi olarak 10 bin kişi "iyilik peşinde koşuyor" olacağız. Şimdiden 36 dernek ve vakıf için 60 bin kişi 6 milyon lira bağış yaptı.
Kişisel performansını da gözden geçirdi:
- Bugüne kadar destekçilerim sayesinde 202 engelli, tekerlekli sandalyeye kavuşup evinden dışarı çıkabildi.
Bu yılki hedefinin altını çizdi:
- Koşum aracılığı ile TOFD için 37 bin 500 lira toplayıp, bağışçılarım adına 11 sandalyeyi engellilere ulaştıracağım.
Bir adet akülü tekerlekli sandalye fiyatını da anımsattı:
- 3 bin 750 lira...
Son 10 günde gelen mail ve mesajlara baktım. "İyilik Peşinde Koşanlar"ın bağış beklediği dernek ve vakıfların bazıları şöyle:
- Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV).
- Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı.
- TEV-Eğitimli Kızlar Umutlu Yarınlar.
- Darüşşafaka Cemiyeti

 

Kaynak: Hürriyet Gazetesi 

Yorumlar

    Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

euro.message Sponsorluğunda


e-bülten'e üye olun
Reklam Alanı

Arama Yapın

Son Yorumlar

15 Kasým 2018 ahmet varlı

amcama bugün als teşhisi konuldu reçete de radicut yazıyor bu ilacı sgk tarafından yur dışından karşılıya biliyormuşuz. Peki hangi hastahanelerde kullandıracaz bu ilacı ve de üyeniz olmak istiyorum

makaleyi göster
15 Kasým 2018 Ferhat Genç

Merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun. Benim babam 2007 yılında başlayan konuşma bozukluğu ile başlayan hastalığımız 2009 yılının Aralık ayında ankara ibni Sina hastanesinde çekilen emg sonucu als hastası olduğunu öğrendik şu anda yatalak en iyi ilacı moralinin yüksek olması ben kendim hastanede çalıştığım için işlevi yakından takip edebiliyorum.

makaleyi göster
15 Kasým 2018 Emre T.

4-5 ay icinde olumle sonuclanmasi olasi midir

makaleyi göster
15 Kasým 2018 emre içer

Merhabalar. Öncelikle bu hastalığa yakalanan ve onları refakatçilik eden tüm insanlara büyük geçmiş olsun diyorum. Bende 1 hafta içerisinde ilk başta sağ kolumda sğirmeler başladı, ertesi gün sol kolumda görüldü güçsüzlük çok farketmedim ancak farklı bir duyguydu.Bu gün ise ayaklarımda seyirme ve halsizlikhissediyorum. Sizce bu als ye işaretmidir hastalık kaslara bu kadar hızlı yayılabilirmi cevaplarsanız çok mutlu olurum.

makaleyi göster
15 Kasým 2018 Kadir olgac

Hande hanima nasil ulasabilirim?Acil kendi dali hakkinda bir sorum olacakti da en azindan e ma il adresi bile olur.lutfen yardimci olun

makaleyi göster
15 Kasým 2018 Damla kapar

Mrh. Babamın bir süredir kolunda güç kaybı uyuşma gibi şikayetleri vardı kendisi siroz ve kronik hasta zaten sürekli kontrol ediliyor ilaç tedavisi görüyor kolu artık tamamen işlevini yitirdi bir süredir de araştırılıyordu en sonunda motor nöron hastası denildi tekrar araştırıldı bu sefer hastanede yattı ve dün kesinleşti ama omurilik temiz çıktı yutakta herhangi bi sorunu yok zamanla tüm vücudu etkilenecek mi ne bileyim omurilik temiz ya bi umut işte

makaleyi göster
15 Kasým 2018 Enes AKBEN

Rabbim bütün hastalarımıza şifa versin. ALS hastalığını bilirim bende anneannemi kaybettim. Dert verip derman aratma rabbim.

makaleyi göster
15 Kasým 2018 Ahmet Volkan ÇATAL

Ilacın SGK kapsamına alınması ile ilgili bir geliş me var mı?

makaleyi göster
15 Kasým 2018 SG

Merhabalar. ALS hastaligi ile alakali olarak bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Turk Eczacilar birligi ile yaptigimiz gorusme sonucu; ALS hastaliginin tedavisi icin kullanilan, Japonyada uretimde olan Radicut isimli ilac, Turk Eczacilar Birligi tarafindan resmi olarak ucreti odendigi takdirde getirilebiliyor. Ilacin getirilebilmesi icin gereken belgeler; Oncelikle noroloji doktorunun sistem uzerinden endikasyon disi onay isteminde bulunmasi gerekiyor. Saglik bakanligi tarafindan alinan onay ve hastanizin hastaligina iliskin raporu gereken belgeler arasinda. 1 kutu ilacin piyasa degeri 1683 €. Onay ciktiktan sonra, ilacin ucreti, getirilmek istenen kutu adedince yatirilarak temin edilebilir. Belgeler tamamlandiktan sonra , belgelerle birlikte eczacilar birligine basvuru yapilarak getirilebilir. Ancak sunu belirtmekte de fayda var. Turkiyeye ilk kez getirilecegi icin etki ve yan etkileri konusunda kesin bir sey soylemek mumkun degil. Gereken detaylari, bu prosedurleri izlerken ogrenebilirsiniz. Herkese saglikli gunler diliyorum.

makaleyi göster
15 Kasým 2018 Muazzez Toğrul

En küçük bir umut dahi değerlendirilmelidir.Tüm hastaların hakkidir.

makaleyi göster
Reklam Alanı
Reklam Alanı